Līdz 31. augustam Preiļu Galvenajā bibliotēkā apskatāma izstāde „Mana Satversme”

06.08.2018.

6. augustā Preiļu Galvenajā bibliotēkā tika atklāta Satversmes tiesas rīkotā skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa darbu izstāde „Mana Satversme”. 2017. gadā rīkotajā konkursā 6. klašu skolēni gatavoja un iesūtīja zīmējumus par tēmu “Mana Satversme”, savukārt 9. un 12. klašu skolēni – domrakstus par tēmu “Mana Latvija un Satversme”. Izstādes atklāšanā piedalījās Satversmes tiesas padomnieks Kristaps Tamužs, Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, bibliotēkas kolektīvs un novada iedzīvotāji. Pasākumu vadīja Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Vilhelmīne Jakimova.

Izstādē apskatāmi 50 labākie darbi no dažādiem Latvijas novadiem. Galvenās godalgas šoreiz ir ieguvuši mūsu kaimiņi – Līvānu novada bērni. Kā ievadvārdos norādīja V. Jakimova, izstādes darbi apliecina, ka bērni pasauli redz daudz gaišāku, krāsaināku un spilgtāku nekā pieaugušie, savukārt notikumus viņi lieliski ietērpj simbolos, tāpēc darbos var redzēt Latvijas karogu, himnu, ģerboni, ozolu, latvju rakstu zīmes u.c.

K. Tamužs atklāja klātesošajiem, ka Preiļi ir pirmā vieta, uz kurieni ir atceļojusi šī izstāde un tās ceļojums turpināsies līdz nākamā gada vidum. Šobrīd Latgale ir visatsaucīgākais reģions Satversmes tiesas piedāvājumam uzņemt izstādi, un arī ļoti daudzi godalgotie darbi ir tieši no Latgales. K. Tamužs atzina, ka noteikt labākos darbus bija sarežģīts process, kurā iesaistījās Satversmes tiesas tiesneši, darbinieki un vērtēšanas komisija.

Kā vienu no svarīgiem Satversmes tiesas pamatuzdevumiem K. Tamužs minēja sabiedrības izglītošanu par Satversmes jautājumiem. Tāpēc arī šis konkurss tika rīkots tieši jauniešiem, lai mudinātu viņus domāt, kas ir labi un taisnīgi, kā mūsu valstij būtu jāizskatās un kādā virzienā jādodas, aicinot aizdomāties par vērtībām, ko aizsargā Satversme.

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda atzina, ka tas ir liels gods, ka tieši Preiļi ir pirmā vieta, uz kurieni izstāde ir atceļojusi. Un šāds darbs, rīkojot konkursu un izstādi, ir ļoti augstu vērtējams, jo veicina bērnos interesi par mūsu valsts Satversmi.

Pasākuma noslēgumā iedzīvotājiem bija iespēja neformālā gaisotnē uzdot jautājumus un diskutēt par Satversmes jautājumiem, kā arī pārrunāt izstādē gūtos iespaidus.

Konkursa zīmējumu izstāde Preiļu Galvenās bibliotēkas 3. stāvā ir apskatāma līdz 31. augustam, savukārt ar 10 labākajiem domrakstiem var iepazīties bibliotēkā pieejamā izstādes pavadošajā bukletā. 

No kreisās: Satversmes tiesas padomnieks Kristaps Tamužs, Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Vilhelmīne Jakimova, Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda

Ilona Vilcāne

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.