Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija mērojusi vairāk kā pusi upes ceļa

01.08.2018.

Ir pagājuši tieši nedēļa kopš pa Latvijas lielākās upes ūdeņiem ceļo unikālā Daugavas ūdens tūrisma maršruta izpētes ekspedīcija. Šajās septiņās dienās komanda ar plostiem ir mērojusi vairāk kā 200 km un piestājusi dažādās apskates vietās, lai izpētītu to piemērotību laivotājiem. Eksperti atzīst, ka blīvāk apdzīvotās vietās Daugavas krasti ir izkoptāki un ērtāk pieejami ūdens tūristiem, taču ārpus pilsētām krastos piestāt un izkāpt ir ļoti sarežģīti vai pat praktiski neiespējami. Lai arī pēdējos gados šajā jomā ir darīts daudz, tomēr kopumā darāmā pie vides pieejamības tūristiem vēl ir. Dotajā brīdī ekspedīcija ir tikusi līdz Pļaviņu novadam, un secina, ka no Latvijas – Baltkrievijas pierobežas līdz šim posmam upes tecējums ir dažāds – sākotnēji tas ir mierīgs, ar nelielām krācītēm un atvariem, taču posmā Līvāni – Jēkabpils mierīgais Daugavas tecējums kļūst arvien straujāks, un ūdens tūristus var pārsteigt lielizmēra zemūdens akmeņi.

Jau ziņots, ka no 23.jūlija līdz 5.augustam norisinās vēl nepieredzēta Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija ar mērķi pirmo reizi izstrādāt publiski pieejamu, vienotu karti Latvijas lielākās upes ūdenstūrisma ceļam. Ekspedīcijā ar plostiem ir devusies 5 vides ekspertu komanda un 10 brīvprātīgie palīgi, mērojot ūdens ceļu no Daugavas augšteces Piedrujas pagastā, Krāslavas novadā, līdz Mangaļsalas bākai Rīgā, kopā veicot 352 kilometrus.

Ekspedīciju organizē Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied Zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām no 21 pašvaldības, tai skaitā Preiļu novada dome, un biedrību “Ūdensmalu attīstībai” sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros.

Ekspedīcijas piedzīvojumiem līdzi sekot, kā arī vairāk par sadarbības projektu “DaugavAbasMalas” var uzzināt Facebook lapā un mājaslapā daugavabasmalas.lv.

Papildus informācija:
Līga Ivanova
+371 26464686
liga.ivanova@inbox.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.