Vasaras aktīvais laiks pansionātā “Preiļi”

06.07.2018.

Maijs un jūnijs pansionāta „Preiļi” iemītniekiem paliks atmiņā ar spilgtiem un vasarīgākajiem pasākumiem, jo jau 21.maijā Vasaras svētkus pansionātā “Preiļi” ieskandināja pirmskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” sieviešu ansamblis “RASA”.

Preiļu novada Labklājības pārvaldes Pansionāta „Preiļi” dzīve nav iedomājama bez brīvprātīgiem palīgiem. Vieni no tiem ir „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas” tehnikuma struktūrvienības Preiļi studenti, kuri izpalīdz klientu vizuālā tēla veidošanā. Pansionāta “Preiļi’ sadarbība ar jaunajiem frizieriem un viņu pedagogi Antoniju ir izveidojusies abpusēji patīkama, sirsnīga, par ko īpašs paldies viņiem.

Šogad vasara mums dāvāja saulainas un siltas jūnija dienas, sasildot mūsu sirdis un domas, kā arī tās bagātinot ar smaržojošo un neaizmirstamo ceriņu un jasmīnu  ziedu aromātu.  Katru gadu aktīvi piedalāmies Preiļu Romas katoļu draudzes rīkotajos Vissvētākā Sakramenta svētku gājienos pa Preiļu pilsētu,  kur viena no nostāšanas vietām ir  SIA „ Preiļu slimnīca” pretim pansionātam.  Arī šogad pansionāta iemītnieki piedalījās šajā kopējā pasākumā un lūgsnās.

Pansionātā “Preiļi” šovasar strādā jaunieši no Preiļu novada skolām. Pansionāta iemītniekiem ir iespēja satikties ar jauniešiem katru dienu, uzspēlēt kādu spēli, vai arī kopā piedalīties izglītojošās nodarbībās un aktivitātēs, kā arī ar prieku gatavot dekorācijas vasaras skaistākajiem un latviskākajiem svētkiem Jāņiem.

Arī šajā vasarā notiek veiksmīga  sadarbība ar Biedrību „Mūsmājām”, viņu organizatori Elmu. Biedrības seniores ik pa laikam atnāk uz pansionātu un novada interesantas nodarbības mūsu iemītniekiem. Iemītniekiem pirms Jāņiem bija iespēja tikties ar pensionāru biedrību “Mūsmājas”, kuras dalībnieces bija savākušas Jāņu zāles, kā arī cienāja iemītniekus ar sieru, dabas veltēm un mācīja iemītniekiem, personālam un skolēniem pīt vainadziņus ne tikai no ozola lapām, arī kļavu lapu vainagus. Tika minētas mīklas un skaitīti dažādi ticējumi, kuri ir saitīti tieši ar Jāniem. Seniori dalījās pieredzē par Jāņu dienu svinēšanu agrāk. Katram tie ir bijuši citādi, bet svinēti ir bijuši vienmēr. Mazgāšanās avotā Jāņu dienā, vai rīta rasā, tā bijusi vienmēr, jo agrāk vasaras esot bijušas siltākas, nekā pēdējos gados. Jāņu dienā goda vietā vienmēr ir bijis Jāņu siers, kuru siet pratušas sievietes katrā ģimenē. Mājas tika izrotātas ar ozollapām un Jāņu zālēm.

Šīs pozitīvās emocijas ļoti uzmundrināja visus klātesošos.

Brīvajā laikā notiek  pansionāta iemītnieku aktivizēšana sociālās rehabilitācijas ietvaros. Šogad vairāk tiek iepazīta Preiļu pilsēta, tās skaistākās vietas. Kopā ar Preiļu novada jauniešiem, kuri strādā vasaras mēnešos pansionātā „Preiļi” ir lielāka iespēja pansionāta seniorus aizvest uz mūsu pilsētas skaisto parku patīksmināties par silto vasaru un jauko dabu.

Pansionātā “Preiļi’ regulāri tiek svinētās arī iemītnieku vārda un dzimšanas dienas. Šogad īpašus pārsteigumus saņem vecāko gadu jubilāri no labdarības biedrības “NSUS” biedriem. Ar šo biedrību pansionātam arī ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība, jo ik pa laikam iesaistamies kādā no projektiem, un varam mūsu senioriem piesaistīt kādu palīdzību un atsauksmi.

Lai visiem mums arī turpmākās vasaras dienas ir saulainas, siltas un pozitīvu emociju pilnas.

J.Sparāne,
Pansionāta sociālā darbiniece 

Pēdējās izmaiņas: 05.12.2018.