Labklājības pārvaldes darbinieki – aktīvi asinsdonori

14.06.2018.

14. jūnijs – Pasaules asins donoru diena tiek atzīmēta, lai veicinātu izpratni par nepieciešamību nodrošināt sabiedrību ar drošām asinīm un pateiktos brīvprātīgajiem asins donoriem par cilvēku dzīvības glābšanu ar asins nodošanu.

Jūnija izskaņā, 28.jūnijā, ar mērķi iedrošināt līdzcilvēkus iesaistīties asins donoru kustībā, kā arī sabiedrības solidaritātes vārdā Preiļu novada Labklājības pārvaldes darbinieki nodeva savas asinis, lai tās nestu labklājību kādam, kuram tās būs ļoti nepieciešamas.

Katram ir savs stāsts, kāpēc viņš iesaistījies asinsdonoru kustībā, bet visam vienojošais ir vēlme palīdzēt līdzcilvēkiem. Labklājības pārvaldes pansionāta “Preiļi” sociālā darbiniece Janīna Sparāne pirmo reizi asinis nodevusi agrā jaunībā un tagad to dara regulāri. Vairāk kā desmit reizes asinis ziedojusi arī Regīna Šņepste. Savukārt Labklājības pārvaldes direktoram Laurim Pastaram šī bija sava veida jubilejas reize – tika fiksēta divdesmitā asins nodošanas reize, jo asinsdonoru kustībā viņš iesaistījies 2012.gadā.  Pēc ilgāka pārtraukuma savu labo darbu sabiedrībai veica arī Aija Lozda un Liene Guza. Pansionāta medicīnas māsa Vita Grineviča, izprotot šīs kustības nepieciešamību no medicīnas viedokļa, arī ir aktīva asins donore. Kā atzīst donori, liels ieguvums ir iespēja veikt asins analīzes, lai pārliecinātos par savu veselības stāvokli.

Labklājības pārvaldes darbinieki ar savu piemēru vēlas vērst uzmanību, ka asins ziedošana nav sarežģīts un laikietilpīgs darbs, taču tā rezultāts kādam var izšķirt likteni. Gluži kā Valsts asinsdonoru centra šī gada kampaņā “Mirklis Tev – dzīvība kādam citam”.

Informāciju sagatavoja
Preiļu novada Labklājības pārvaldes
direktora vietnieks
administratīvi saimnieciskajos jautājumos
Anita Gāga


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.