Starptautiskais Miera Skrējiens dosies cauri Preiļiem

13.06.2018.

No šī gada 11. līdz 15. jūlijam Starptautiskā Miera Skrējiena Eiropas posms dosies cauri Latvijai un arī cauri Preiļiem.

11. jūlijā plkst. 16.00 Miera skrējiena dalībniekus un Miera lāpu sagaidīsim pie Preiļu un Daugavpils novada robežas. Aicinām skrējienam pievienoties visus interesentus, un, izskrienot cauri Pelēču pagastam, pa posmiem turpināt skrējienu līdz Preiļu pilsētai.

11. jūlijā plkst. 18.30 Starptautiskā Miera skrējiena dalībniekus sagaidīsim Preiļu pilsētas pludmalē. Skrējiena dalībniekus ar dziesmām un dejām sveiks Preiļu novada bērni un jaunieši. Mums visiem kopā būs unikāla iespēja dziedāt Starptautisko Miera skrējiena himnu un nodot no rokas rokā sadraudzības lāpu, tādā veidā paužot savu gribu gaišākai pasaulei un mieram virs zemes. Vakarā dāvāsim skrējiena dalībniekiem naktsmājas, lai nākamajā dienā no rīta plkst. 8.30 skrējiena dalībnieki varētu turpināt ceļu no Preiļiem līdz Riebiņiem un tālāk pa Latviju.

Šogad, kad svinam Latvijas simtgadi,  šis labas gribas skrējiens ir brīnišķīga iespēja mums katram atsevišķi un visiem kopā apliecināt savu mīlestību savai Latvijai un visai pasaulei kopumā. Miera skrējiena sagaidīšana Preiļos ir īpašs sveiciens arī mūsu pilsētai 90. dzimšanas dienā. 

Starptautiskā Miera skrējiena Koordinācijas grupa Latvijā informē, ka šis skrējiens ir no sirds uz sirdi, kurā kopā satiekas liels un mazs, sportists un nesportists, kājām gājējs un riteņbraucējs. Skrējienā mēs ar mīļu, sirsnīgu smaidu dāvājam savu labo gribu, labo domu, prieku cilvēkam sev līdzās. Nododot ceļojošo Miera lāpu no rokas rokā, no viena novada nākamajam, no savas valsts kaimiņu valstij, mēs dāvājam savas labās domas un savu labo gribu pasaulei. Sapnim par draudzīgu, mierpilnu, laimīgu dzīvi uz zemes cauri gadsimtiem. Skrējienam nav oficiālu sponsoru, un tas notiek pēc brīvprātības principa.

Aicinām ikvienu piedalīties vai atbalstīt ar sveicieniem un savu klātbūtni šo interesanto sportisko un draudzīgo pasākumu!

Sīkāk ar skrējiena maršrutu, laikiem, kā arī tikšanās vietām ar vietējiem iedzīvotajiem varat iepazīties Preiļu novada domes mājas lapā www.preili.lv vai sekot līdzi informācijai skrējiena mājas lapā www.peacerun.org/lv.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 13.06.2018.