Pašvaldība piešķir līdzfinansējumu biedrībai “Likteņa ceļš”

06.06.2018.

Maija domes sēdē deputāti skatīja biedrības “Likteņa ceļš” iesniegumu par līdzfinansējuma piešķiršanu dokumentālās video filmas “Rozes zem sniega” izveidei.

Preiļu novada represēto biedrība “Likteņa ceļš” 2015.-2016. gadā realizēja projektu “Arī rozes zied zem sniega”, kurā tika savākti divdesmit 1941. un 1949. gadā izsūtīto stāsti. Tiekoties ar tā laika izsūtītajiem cilvēkiem, radās pamatota nepieciešamība izveidot dokumentālo filmu, lai dokumentētu represēto cilvēku atmiņu stāstījumus un tā laika kultūras mantojumu.

Filma būs par cilvēkiem, kuri spēja saglabāt cerību, sirds siltumu un savu kultūru Sibīrijā par spīti netaisnīgajam liktenim un skarbajiem apstākļiem. Šie cilvēki ne tikai cīnījās par dzīvību, bet veidoja un saglabāja kultūras dzīvi, esot svešumā. Filmas galvenie  personāži  ir  no Latgales izsūtītie cilvēki,  no  Preiļu, Daugavpils, Rēzeknes, Riebiņu un Viesītes novadiem. Filmas veidotāji cer, ka tās varoņi ar savu pieredzi spēs iedvesmot līdzcilvēkus nepadoties pat vissmagākajās dzīves situācijās.

Ierobežotā finansējuma dēļ darbs šobrīd pie filmas ir apstājies, lai saglabātu Latvijas vēstures un Latgales kultūras stāstus nākamajām paaudzēm, domnieki pieņēma lēmumu atbalstīt biedrību un piešķīra līdzfinansējumu dokumentālās video filmas pabeigšanai summā 700 eiro, naudas līdzekļus paredzot no novada domes budžeta sadaļas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 06.06.2018.