Laba ziņa jaunajiem vecākiem – Labklājības pārvaldē pieejams pārtinamais galds zīdaiņiem

01.06.2018.

„Spēcīga, sociāli un ekonomiski neatkarīga ģimene ir viens no svarīgākajiem katras sabiedrības pastāvēšanas priekšnoteikumiem” –  šāds ģimenes kā sabiedrības pamatveidojuma nozīmīgums akcentēts valsts politikas pamatnostādnēs, kas ir viens no galvenajiem plānošanas dokumentiem valstī. Ne reti sociālo aktivitāti pēc mazuļa piedzimšanas jaunajiem vecākiem, īpaši māmiņām, kavē vides pielāgotības neatbilstība ērtai mazuļa aprūpei. Ja mājas apstākļos, savām vajadzībām piemērotā vidē, ar mazuļa aprūpi jaunie vecāki ērti tiek galā, tad, uzturoties sabiedriskās telpās, ērta mazuļa aprūpe Preiļu pilsētā ir pieejama ar grūtībām. Publiski pieejamais un visvairāk zināmais pārtinamais galds, kas pieejams sabiedriskā vietā – t/c “Ūga”, atrodas gandrīz kilometru tālu no pilsētas centra, kur, savukārt, atrodas vairums sabiedrisko ēku. Ne visi vecāki informēti par pārtinamās virsmas pieejamību Preiļu Galvenajā bibliotēkā. Mammas ar mazuļiem visbiežāk uzturas tieši pilsētas centrā, skvērā pie Labklājības pārvaldes, parka teritorijā. Vecāki, kas līdz mazuļa dzimšanai, bijuši sociāli aktīvi, apmeklējot gan dažādus pasākumus, gan paši iesaistoties aktivitātēs, ne reti izjūt izolētību – sociālo kontaktu trūkumu, un institucionālo atstumtību – noteiktu pakalpojumu nepieejamību, jo sabiedriskajās telpās nav padomāts par mazuļu ērtībām.

Pēc Preiļu novada Labklājības pārvaldes ieskatiem, padarot sabiedriskās vietas piemērotākas ērtai mazuļa aprūpei, ne vien aktīvāk tiks izmantotas piedāvātās iespējas iesaistīties dažādās sabiedriskās aktivitātēs, bet arvien vairāk ģimeņu domās par vēl kāda mazulīša ienākšanu ģimenē zinot, ka viņi ir gaidīti sabiedrībā, ko pierāda vides un pakalpojumu pielāgošana ģimenēm ar bērniem. Tāpēc 1.jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Dienas centra telpās tika prezentēts pie sienas stiprināmais bērnu pārtinamais galds, kurš izvietots Dienas centra otrā stāva higiēnas telpā. No daudzajiem tirgū pieejamajiem piedāvājumiem, priekšroka dota Latvijā ražotam pārtinamajam galdam, atbalstot vietējo produkciju.

To, ka jauno vecāku Preiļos ir gana daudz, var novērot gan pilsētas ielās, gan ņemot vērā grupiņu piepildījumu pirmsskolas izglītības iestādē.  Kā uzsvēra Labklājības pārvaldes direktors Lauris Pastars, kurš pats ir daudzbērnu ģimenes tētis, ļoti ceram, ka uzstādītais inventārs lieti kalpos mazo preilēniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai, kā arī jaunās māmiņas būs bieži viesi Dienas centra rīkotajās aktivitātēs.

 Informāciju sagatavoja
Preiļu novada Labklājības pārvaldes
direktora vietnieks administratīvi saimnieciskajos jautājumos
Anita Gāga

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.