Preiļu pilsēta Līgo noskaņās

21.06.2018.

Vasaras galvenie svētki ir saulgrieži – Jāņi, tāpēc arī šogad Preiļos Līgosvētku noskaņas radīšanai uzstādīts jauns svētku noformējums, kas tapis SIA “Preiļu saimnieks” galdniecībā. Realizējot Preiļu novada domes mākslinieces Ineses Aninas ideju, centrālajā laukumā izvietotā Jāņu dienas kompozīcija šogad rotaļīgi apspēlē līgošanu pie upes. Pie jau esošā tiltiņa uzslieta pūdele, kas rotāta ar ozolzaru virteni un tumsā tiek izgaismota ar mākslīgo uguns liesmu. Esošā kompozīcija papildināta ar diviem kausiem, no kuriem “izlīst” ziedu “putas” – baltās petūnijas un zaļās ipomejas.

Raiņa bulvārī uz stilizētiem siena zārdiem uzstādītas baltās margrietiņas. Kā atzīst I. Anina, sadarbība ar SIA “Preiļu saimnieks” galdniekiem ir ļoti veiksmīga, jo viņas idejas allaž tiek radoši īstenotas dzīvē.

Pilsētas centrā Brīvības ielā un Raiņa bulvārī pie laternām piestiprināti ziedu grozi no nokarenajām pelargonijām, begonijām un petūnijām. Savukārt trīs ziedu piramīdas šogad uzstādītas pie Preiļu Galvenās bibliotēkas. Tās veidotas no pelargonijām, balzamīnēm un salmenēm un priecēs mūs visu vasaru.

Šīs vasaras sākums raksturīgs ar sausu un saulainu laiku, kas nozīmē mazāk pļaušanas darbu, jo zāle šādos apstākļos lēnāk ataug, taču daudz vairāk laika un pūļu jāvelta laistīšanai, lai ziedošie pilsētas apstādījumi neizkalstu. Īpaši krāšņi šobrīd zied sarkano un baltu rožu stādījums pie Preiļu kraukļa zīmes pilsētas centrā. Laistīts tika arī ozolu lauks, jo ilgstošais sausums var negatīvi ietekmēt jaunos kociņus.

Vasaras sākumā Preiļu parkā apmeklētāju ērtībām uzstādītas jaunas atkritumu urnas un nokrāsoti soliņi. Tāpat turpinās pļaušanas darbi vietās, kur ir intensīvāka cilvēku kustība. Savukārt Lielajā laucē šobrīd zied vīgrieze, ugunspuķe, raskrēsliņš, āboliņš u.c. ārstniecības augi – tāpēc pēdējais laiks ievākt augus tējām, jo pēc Jāņiem arī tā tiks nopļauta.

Ilona Vilcāne,
SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.