Copes diena Preiļu novada bērniem Voldemāra dīķos

28.04.2018.

28. aprīlī Ķegumā, Voldemāra dīķos, norisinājās biedrības ”Sporta makšķerēšanai” organizētais pasākums Preiļu novada bērniem. Pasākuma idejas autors un viens no organizētājiem Elgasts Dimants dalījās iespaidos par Copes dienas norisi.

Jau no agra rīta biedrības vīri un viņu atbalstītāji pie Voldemāra dīķiem gaidīja bērnus, lai ierādītu pirmās iemaņas un dalītos savās zināšanās foreļu makšķerēšanā ar jauno paaudzi. Piecpadsmit labākie Latvijas sporta makšķerēšanas meistari spiningošanā saulaino pavasara dienu bija atvēlējuši 23 Preiļu novada bērniem, kuri ar lielu interesi vispirms vēroja zivju dīķus un pasākuma vietu, kā arī uzklausīja meistaru instruktāžu.

Tā kā makšķerēšanas aprīkojums jau bija sagatavots – kāti sastellēti, spoles pieregulētas un mānekļi sasieti, bērni, izvēlējušies sev patīkamāko vietu, ātri ķērās pie darba. Katrs pieredzējušais copmanis apmācīja iesācējus, un, kā izrādījās, padarītais nelika vilties – drīz vien tīkliņos parādījās pirmās zivis, un sākās spraigas sacensības. Rezultāti bija lieliski. Kaut gan visas noķertās zivis tika palaistas brīvībā, uzvarētājs varēja būt lepns par noķertajām sešām forelēm, tāpat arī visi pārējie bērni tika katrs pie sava loma.

Pasākums norisinājās īsti sportiskā stilā, jo veiksmīgākajiem tika pasniegti uzvarētāju kausi, kas īpaši iepriecināja bērnus un deva lielu gandarījumu par viņu varēšanu. Visi dalībnieki saņēma biedrības “Sporta makšķerēšanai” sarūpētās pasākuma piemiņas medaļas un šokolādes, kā arī SIA “Salmo” dāvaniņas – speciāli veidotos t-kreklus. Biedrība “Sporta makšķerēšanai” visiem dalībniekiem bija sarūpējusi pusdienas.

Pasākumā piedalījās Preiļu novada bērni no Aizkalnes, Saunas, Preiļu pagastiem un Preiļu pilsētas vecumā no 6 līdz 14 gadiem un 2 bērnu vecāki.

Copes diena Preiļu novada jaunajai paaudzei sniedza lielu gandarījumu, tāpēc visi dalībnieki kopā ar viņu vecākiem pateicas pasākuma organizētājiem un atbalstītājiem: Elgastam Dimantam, biedrībai “Sporta makšķerēšanai”, Andrim Miezim, Gintam un Evijai Zeiļām, Uģim Circenim, Kristiānam Godiņam, Preiļu novada domei par iedalīto transportu, Voldemāra dīķu saimniekam, eBoat.lv un ikvienam, kurš palīdzēja Preiļu bērniem izbaudīt šo iespaidīgo notikumu. Paldies Preiļu novada Labklājības pārvaldei un tās vadītājam Laurim Pastaram par sadarbību!

Biedrības “Sporta makšķerēšanai” pārstāvji atzīst, ka šis bija pirmais šāda veida pasākums dīķos, kad lielie makšķernieki cītīgi mācīja mazos copmaņus. Kā izrādās, bērnu priecīgais satraukums zivs vilkšanas brīdī dažkārt ir pat svarīgāks nekā makšķerēšanas pareizība. Ja iepatiksies pats process, prasmes tiks apgūtas. Pieredzējušo sportistu mērķis bija rosināt bērnus pievērsties makšķerēšanai kā patīkamam aktīvās atpūtas veidam, kas kādam nākotnē varētu kļūt par īstu sportu.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 28.04.2018.