TIKŠANĀS ATCELTA! 26. aprīlī Preiļu novadā viesojas rakstniece un mākslas zinātniece Gundega Repše

26.04.2018.

Tikšanās ATCELTA!
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.


Ar VKKF projekta “Latviešu oriģinālliteratūras autoru dialogs ar Preiļu novada lasītājiem “Satiec savu rakstnieku!”” 3. kārtas atbalstu Preiļu novadā – Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā plkst. 11:20 un Ārdavas bibliotēkā plkst. 13:00 viesojas latviešu rakstniece Gundega Repše ar savu grāmatu “Bogene”.

Aicināts jebkurš lasītājs, klausītājs pievienoties Preiļos – Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā un Pelēču pagasta Ārdavas bibliotēkā.

PAR AUTORU: Rakstniece un mākslas zinātniece Gundega Repše (1960) ir 17 prozas grāmatu – romānu un stāstu krājumu – autore, publicējusi arī biogrāfisku eseju grāmatas. Ar nepieciešamību domāt individuāli un atteikties no padomju ideoloģijas tiražētajiem stereotipiem G. Repše jau 80. gados iekļaujas t.s. „jaunā viļņa” prozas radītāju lokā. 90. gados Gundega Repše kļūst par vienu no spilgtākajām personībām latviešu mūsdienu prozā, viņas rakstītajās grāmatu recenzijās un slejās vērojama neatslābstoša interese par kultūras procesiem. Saņēmusi Raiņa un Aspazijas fonda balvu (1993) un Literatūras gada balvu par izcilu devumu prozā (2001), kā arī „Dienas” galveno balvu konkursā „Stāstu tramvajs” (2007). 
„Repšes teksts allaž ir atvērts daudzām interpretācijām, dažbrīd, iespējams, pilnīgi atšķirīgām. Rodas iespaids, ka autore raksta „retināti”, atstādama „baltas lapas” – lāgiem pat starp divām frāzēm, kuras jāaizpilda lasītājam.” (Guntis Berelis) 
„To, kas ir rakstīšanas vērts, nekāds „periods” būtiski nemaina – tā ir cilvēka daba, tās ir indivīda nemitīgi mainīgās attiecības ar apstākļiem, nosacījumiem, visa veida nebrīvībām, kurās cilvēks ir iesviests, nezinot atbildes uz pašiem būtiskākajiem jautājumiem.” (Gundega Repše)

Informāciju sagatavoja:
Velta Popa,
PGB galvenā bibliotekāre

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.