Preiļu novada domes pārstāvji pieredzes apmaiņas braucienā iepazīst Zemgali

19.04.2018.

19. un 20. aprīlī Latgales plānošanas reģions organizēja pieredzes apmaiņas braucienu uz Jelgavu, Jelgavas novadu un Dobeles novadu.

Braucienā piedalījās vairāku pašvaldību, tai skaitā Preiļu novada domes pārstāvji – domes priekšsēdētājas vietnieks Juris Želvis un Tūrisma informācijas centra vadītāja Iveta Šņepste.

Brauciena mērķis bija iepazīsties ar Zemgales reģiona pieredzi uzņēmējdarbības atbalsta pasākumu īstenošanā, tūrisma veicināšanas pasākumiem un vairāku uzņēmēju apmeklējums.

Pirmajā dienā notika Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektores Līgas Lonertes prezentācija par Jelgavas novada pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbībai, LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas apmeklējums, kā arī vairāku novada uzņēmēju apmeklējums to uzņēmējdarbības norises vietās. Tika iepazīts vietējo mājražotāju un amatnieku veikala “Pārtikas amatnieku sēta” izveides process un attīstības gaita, SIA “Viesu līči” iepazīstināja ar uzņēmēja pieredzi sadarbībā ar pašvaldību, SIA “Zekants” ražotnes apmeklējums (ražo kraukšķīgus čipsus no cūku pupām), Mālkalnu ģimenes Z/s Blūdži apmeklējums (saimniecībā ražo 32 veidu sierus, ogu un dārzeņu pārstrāde).

Savukārt 20.aprīlī tika apmeklēts Dobeles novads, kur notika tikšanās ar Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra pārstāvjiem, kuri dalījās savā pieredzē par dažādām uzņēmējdarbības atbalsta iniciatīvām. Brauciena noslēgumā Jelgavā tika apmeklēts  Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs, kas jau ilgus gadus veiksmīgi sadarbojas ar Zemgales reģiona pašvaldībām un uzņēmējiem, kā arī organizē dažādus seminārus un kursus ikvienam Latvijas iedzīvotājam un uzņēmējam.

Informāciju sagatavoja:
Iveta Šņepste,
Preiļu novada TIC vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.