Latgales TIC pārstāvi tikās ar Latvijas vēstnieku Polijā

19.04.2018.

19. aprīļa pēcpusdienā Rēzeknes Tūrisma attīstības centra telpās tikās Latgales reģiona tūrisma asociācijas “Ezerzeme” , TIC pārstāvji  un Latvijas vēstnieks Polijā – Edgars Bondara kungs.

Vairāku stundu produktīvā sarunā tika risināti jautājumi par iespēju popularizēt Latgales reģionu kā tūrisma galamērķi tūristiem no Polijas. Tikšanās gaitā tika pārrunātas sadarbības iespējas un nākotnes izaicinājumi, ieskicēti konkrēti uzdevumi un pasākumi.

Vēstnieks bija ieinteresēts poļu tūristu plūsmas palielināšanai uz Latgali un atbalstīja aktīvāku, mērķtiecīgāku Latgales kā galamērķa popularizēšanu Polijā.

Galvenās atziņas un svarīgākie darbi:

  • Jāsagatavo drukāts tūrisma materiāls poļu valodā – ar piedāvājumiem grupām un individuāliem ceļotājiem.  LRTA “Ezerzeme” uz esošās šogad izdotās kartes pamata un sadarbībā ar Baltistikas katedru Varšavas augstskolā šo materiālu sāks gatavot jau drīzumā.
  • Poļu tūristi ir visvairāk interesējas par vēsturiskām vietām, kas saistās ar viņu senčiem. Līdz ar to katram Latgales novadam ir jāapkopo informācija par poļu pēdām savā novadā, kas arī veidos tūrisma maršrutus un piedāvājumu Polijas tūristiem.
  • Tika pārrunātas arī iespējas uz vietas Polijā prezentēt Latgales piedāvājumu – kontaktbiržas, darbsemināri, Latgales dienas Polijā.
  • Polijas lielāko laikrakstu žurnālistu un tūroparatoru vizītes Latgalē.

Poļu tūristi ir svarīga Latgales tūrisma mērķauditorija, un, sadarbojoties ar Latvijas vēstniecību Polijā, mērķtiecīgi strādājot tieši šo tūristu piesaistē, iespējams palielināt to interesi par Latgali.

Tikšanās reizē piedalījās arī Preiļu novada TIC pārstāve, gide Irēna Kjarkuža, kurai pašai ir poļu saknes.

Informāciju sagatavoja:
Preiļu novada TIC vadītāja Iveta Šņepste, tel.22339980

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.