Lielā Talka Preiļu novadā – 21. un 28. aprīlī!

21.04.2018.

Lielā Talka arī šajā pavasarī, 28. aprīlī, visā Latvijā pulcēs talkotājus, kas mūsu zemi centīsies padarīt tīrāku un skaistāku.

Lielās Talkas aktivitātes Preiļu novadā

Preiļu novads lepojas ar Latvijā lielāko parku, kura platība ir 41 ha, un šī tradicionāli ir tā vieta, kur norit vairums Lielās Talkas rosības. Šogad, lai darbi raiti ritētu uz priekšu, preilieši talkot sāka jau aprīļa vidū!

Talkošana notiek ne tikai parkā – tiks sakoptas izglītības iestāžu, pagastu teritorijas, kapsētas u.c. Lielākā talcinieku aktivitāte Preiļu novadā šogad paredzēta 21. aprīlī, savukārt Lielās Talkas noslēguma aktivitātes gaidāmas 28. aprīlī vienlaikus ar visu Latviju!

Talkošanai aicināts pievienoties ikviens talkot gribētājs – ar Preiļu novadā un visā Latvijā plānotajām talkām var iepazīties www.talkas.lv mājaslapā atrodamajā kartē.

Lielajā Talkā savāktos atkritumus poligonos varēs nodot par velti, bet vietējai pašvaldībai būs jāsamaksā valsts obligāti noteiktais dabas resursu nodoklis. Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu pilsētā un novada pagasta centros gādās SIA «Preiļu saimnieks».

Vairāk informācijas par Lielās Talkas norisi Preiļu novadā pa tālr. 26438147 (Zenta Igolniece).

Aicina balsot par “zaļu” Latviju

Šā gada Lielās Talkas sauklis ir “Mainām Latviju! Maināmies paši!”, atgādinot Latvijas iedzīvotājiem, ka tikai mūsu rokās ir Latvijas labklājība, tīrība un ilgtspēja.

Tāpēc šogad visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti balsot par “zaļu” Latviju, kas šogad iezīmē jaunu pavērsienu Lielās  Talkas attīstībā. Tā ietvaros ikviens, ieejot mājaslapā www.parzalulatviju.lv, var apliecināt savu gribu Latviju veidot kā “zaļu”, veselīgu un ilgtspējīgu valsti.

Zaļā referenduma organizatori piedāvā mainīt Satversmi un līdzās demokrātijai un neatkarībai pievienot gandrīz vai vissvarīgāko jēdzienu – ilgmūžību, kas nozīmē to pašu, ko ilgtspējīgs vai zaļš. 

Ilona Vilcāne,
SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.