Dziesmu un deju svētki aicina pieteikties amatniekus, mazumtirgotājus, mājražotājus, ēdinātājus, kā arī suvenīru ražotājus un tirgotājus

18.04.2018.

Dziesmu un deju svētku aicina pieteikties amatniekus, mazumtirgotājus, mājražotājus, ēdinātājus, kā arī suvenīru ražotājus un tirgotājus. Visiem šo nozaru pārstāvjiem sīkāka informācija pieejama Svētku mājaslapas dziesmusvetki.lv sadaļā Iesaisties.

Svētku rīkotāji līdz 26. aprīlim aicina pieteikties dalībai Lietišķās mākslas priekšmetu vai izstrādājumu un amata prasmju demonstrējuma gadatirgum, kas norisināsies Vērmanes dārzā. Gadatirgum aicināti pieteikties amatnieki, amatu pratēji, mākslinieki, individuālie meistari, tautas lietišķās mākslas studija un ekoloģiskas, Latvijā audzētas pārtikas ražotāji, kā arī latviešu grāmatu un mūzikas ierakstu izdevēji. Gadatirgus norises vietā Esplanādē pieteikties aicināti mūsdienu dizaina radītāji, kuru radītajiem dizaina priekšmetiem ir sasaiste ar latviešu kultūras mantojumu, nodrošinot tradīciju pārņemšanu mūsdienu dizaina priekšmetos. Amatniekiem un mūsdienu dizaina ražotājiem ir iespēja pieteikties tirgot savu produkciju arī Svētku norises vietās Skonto stadionā, Daugavas stadionā un Mežaparka Lielajā estrādē.

Dalībai Svētkos aicināti pieteikties arī  ēdinātāji, kuri gatavos uz vietas Svētku norises vietās, piedāvājot latviešu tradicionālās virtuves ēdienus un Latvijā izplatītu pasaules virtuvi. Piedāvājums ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai jāiesniedz līdz 2018. gada 7. maijam.

Līdz 7. maijam Svētku rīkotāji aicina pietiekties arī mazumtirgotājus, kas Svētku apmeklētājiem vēlas piedāvāt aukstās uzkodas un konditorejas izstrādājumus, saldējumu, kā arī visa veida bezalkoholiskos dzērienus, izņemot enerģijas dzērienus.

Lai saņemtu tiesības noteikt Svētku tirdzniecības vietās tirgojamā vieglā alkohola sortimentu ir izsludināta izsole ar augšupejošu soli. Izsolē līdz 23. aprīlim iespējams pieteikties Latvijas zīmolu alus un sidra ražotājiem. Izsole ir sadalīta lotēs, dodot iespēju piedalīties gan lielajiem ražotājiem, gan mazajām alus darītavām.

Domājot par suvenīriem un piemiņas veltēm, kas atgādinās par piedzīvo emociju gammu Svētku laikā, rīkotāji līdz 19. aprīlim plkst. 12:00 aicina pieteikties uzņēmējus Svētku suvenīru ražošanas un tirdzniecības lielajai licencei, kas tiks iegūta 20. aprīlī izsoles kārtībā.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess.

Papildu informācija:
Inga Vasiļjeva
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga.vasiljeva@lnkc.gov.lv, inga.vinga@gmail.com
29276111
www.dziesmusvetki.lv
www.lnkc.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: 18.04.2018.