Konkursā „Esi drošs – neesi pārdrošs 2018” uzvar Pelēču pamatskola

24.05.2018.

2018. gada 24. maijā notika Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru organizētā konkursa 7.- 8. klašu skolēniem “Esi drošs – neesi pārdrošs” fināls, kurā vislabākās zināšanas drošības jomā apliecināja un titulu “Visdrošākā klase – 2018”, kā arī ielūgumus uz Līvu Akvaparku izcīnīja Pelēču pamatskolas komanda “Pelēču veiklie”.

Konkursa pirmajā atlases kārtā piedalījās vairāk nekā 300 skolēni no visas Latvijas, kuri atbildēja uz dažādiem ar drošību un pareizu rīcību ārkārtas situācijās saistītiem jautājumiem. Katrai pusfinālā iekļuvušajai komandai bija jāsagatavo priekšnesums par tēmu „Esi drošs – neesi pārdrošs”.

Konkursa pusfinālā un finālā jaunieši atbildēja uz glābšanas dienestu sagatavotajiem jautājumiem, kā arī praktiski demonstrēja savas zināšanas par dažādiem drošības jautājumiem. Fināls notika A/S „Gaso” hallē, kur skolēniem vajadzēja atbildēt uz teorētiskiem un praktiskiem jautājumiem par drošību (elektrodrošība, dzelzceļs, gāze, ugunsdrošība, pirmā palīdzība, ceļa satiksmes drošība…).

Informatīvi izglītojošu konkursu “Esi drošs – neesi pārdrošs” Latvijas skolu 7.-8. klašu skolēniem organizē Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Līvu Akvaparku, A/S „Gaso”, A/S „Sadales tīkls”, VAS “Latvijas dzelzceļš”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Konkursa mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt viņu izpratni par drošību ikdienā un rīcību ārkārtas  situācijās.

Mūsu komandā bija 5 dalībnieki – Ilva Juhneviča, Dagnija Sparāne, Dāvids Latvelis, Jānis Macijevskis un Olita Dmitrijeva, konsultēja skolotāja Sandra Stendere-Šteinberga. Lai sagatavotos konkursam, braucām uz policijas “Drošo klasi”, tikāmies ar speciālisti pirmās palīdzības sniegšanā, feldšeri, elektriķi, elektromontieri, ugunsdzēsēju (Liels – PALDIES – viņiem par palīdzību), kā arī mācījāmies pašu spēkiem. Pusfināla un fināla jautājumi nebūt nebija tie vienkāršākie, lai uz tiem sniegtu pareizas atbildes, bija jābūt zinošam un pārliecinātam par sevi. Šis konkurss skolēniem deva ļoti daudz, kā arī pierādīja, ka arī mazajās lauku skoliņās mācās zinoši, aktīvi un radoši skolēni! Mēs ar viņiem lepojamies!

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.