Svinam Lieldienas!

10.04.2018.

Kad saules stari sāk sildīt arvien siltāk, kad gājputni uz spārniem atnes pavasari, arī cilvēkiem kļūst gaišāks prāts. Gribas svinēt svētkus, pie tam klāt jau Lieldienu laiks. Ar mīkstu pūpolzaru un zaķa nestām krāšņām olām.

Preiļu novada Labklājības pārvaldes telpās pulcējās plašs interesentu loks, lai latviešu tradīciju garā svinētu Lielās dienas atnākšanu.

Kas gan būtu svētki bez dziesmām un mūzikas? Klātesošos sveikt bija ieradušies Preiļu novada Mūzikas un mākslas skolas kora klases audzēknes – Santa Vojevodska, Laura Jermoloviča, Viktorija Isajeva pedagoga un skolas direktora Edgara Znutiņa vadībā. Ar spilgtu saksofona spēli priecēja Ērika Podskočeva (koncertmeistare Kristina Sauliša, pedagogs Oļegs Koļešņičenko).

Tā kā pasākuma nosaukums bija “Krāsainā ligzda”, daudzi bija sanesuši ekstravagantas un interesanti krāsotas olas, veidojuši kompozīcijas. Pasākuma vadītājas Liene Gžibovska un Janīna Eiduka ar tautas dziesmām, ticējumiem un dabas vērojumiem iezīmēja šo dienu aktualizēti svarīgu.

Par rotaļām, spēlēm rūpējās gailis ar vistiņu (Elma Aksjonova, Marija Briška). Bija gan olu ripināšana, gan griešana ap savu asi, gan “jautrais strautiņš”.

“Zaķīši” izvērtēja olu krāšņumu. Bija gan skaistākā, gan elegantākā, gan krāsainākā u.c. olas. Protams, ka vislielāko vērtējumu saņēma strausa dētā ola.

Līdz ar pateicībām nomināciju uzvarētāji saņēma Marijas Briškas veidotās apsveikuma kartiņas ar Lieldienu mīlību. Pasākuma dalībnieki pateicās viņai par izdomu, darbīgumu, čaklumu, māksliniecisku pieeju Lieldienu svētku radīšanā.

Tāpat liela pateicība Dienas centra jauniešiem par garšīgiem pašu ceptiem riekstiņiem.

Par jauko svētku gaisotni tās organizācija sirsnīgi pateicās pensionārei – biedrības priekšsēdētājai Irēnai Timošenko.

Lai arī gadi iet un aiziet, bet cik labi ir, ka izmantojam tādu iespēju sagādāt prieku citiem. Kaut mirkli pabūt draugu lokā. Tos svētkus jau nesvinam tik bieži.

Marija Volkova

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.