28. aprīlī visā Latvijā norisināsies Lielā Talka

28.04.2018.

Lielā Talka arī šajā pavasarī, 28. aprīlī, visā Latvijā pulcēs talkotājus, kas mūsu zemi centīsies padarīt tīrāku un skaistāku. Aicinām ikvienu Preiļu novada iedzīvotāju piedalīties talkā!

Piesārņoto vietu pieteikšana un talkas reģistrācija

Tie, kas ievērojuši vietas, kuras ir nepieciešams sakopt, tiek aicināti tās atzīmēt mājaslapā www.talkas.lv sadaļā “Kartes – Piesārņoto vietu karte”, klāt pievienojot nelielu aprakstu. Savukārt talkot gribētāji šajā kartē var sākt meklēt vietas, kurām noderētu čaklas rokas Lielās Talkas dienā.

Tāpat ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts līdzdarboties talkošanas vietu reģistrācijā, atzīmējot mājaslapā www.talkas.lv vietu, kuru plānots sakopt Lielās Talkas dienā. Šajā kartē iestādes, uzņēmumi, organizācijas, kā arī brīvprātīgie entuziasti var oficiāli pieteikt savas talkas vietas, norādot atbildīgo personu par talkas organizēšanu, kam būs iespējams saņem maisus un vienoties ar pašvaldību par savākto atkritumu izvešanu!  Reģistrācija notiek no 28. marta līdz 20. aprīlim.

Talkas norise

Lielās Talkas norise šogad būs tāda pati, kā iepriekšējos gados, un katrs varēs izvēlēties savai dzīvesvietai tuvāko talkas vietu. Tuvākās talkošanas vietas varēs uzzināt interneta vietnē talkas.lv, bet sekojiet līdzi arī jaunākajai informācijai novada informācijas portālos preili.lv un preilusaimnieks.lv.

Talkotāji talkas nories laikā tiks nodrošināti ar atkritumu maisiem, bet būtu vēlams ņemt līdzi savus darba rīkus (grābekļus, slotas, zāģus). Lielajā Talkā savāktos atkritumus poligonos varēs nodot par velti, bet vietējai pašvaldībai būs jāsamaksā valsts obligāti noteiktais dabas resursu nodoklis. Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu pilsētā un novada pagasta centros gādās SIA «Preiļu saimnieks».

Šā gada Lielās Talkas sauklis ir “Mainām Latviju! Maināmies paši!”, atgādinot Latvijas iedzīvotājiem, ka tikai mūsu rokās ir Latvijas labklājība, tīrība un ilgtspēja.

Tāpat šogad visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti balsot par “zaļu” Latviju, kas šogad iezīmē jaunu pavērsienu Lielās  Talkas attīstībā. Tā ietvaros ikviens, ieejot mājaslapā www.parzalulatviju.lv, var apliecināt savu gribu Latviju veidot kā “zaļu”, veselīgu un ilgtspējīgu valsti.

Vairāk informācijas par Lielās Talkas norisi Preiļu novadā pa tālr. 26438147 (Zenta Igolniece).

Uz tikšanos 28. aprīlī! Piedalies talkā!

Ilona Vilcāne,
SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 28.04.2018.