Jāzepa diena Salas pamatskolā

19.03.2018.

19. martā – Jāzepa dienā – Salas pamatskolā notika tautas mūzikas pēcpusdiena “Gandrīz 100 gadi dziesmai  “Lobs bej puika myusu Jezups””. Jau izsenis no vecmāmiņu stāstītā zināms, ka Jāzepa diena lielajā gavēnī ir vienīgā diena, kad drīkst dziedāt, dejot un precēties. Tāpēc uz Jāzepa dienas pasākumu tika apzināti un aicināti Jāzepi no tuvākās un tālākās apkārtnes.

Pasākumā uzstājās skolas folkloras kopa “Dzeipureņš”, Smelteru  folkloras ansamblis “Golūda”, abus  ansambļus vada skolotājs  Aigars Krekels. Uz pasākumu bija ieradušies arī tālāki ciemiņi – Balvu mūzikas skolas tautas mūzikas ansamblis (vadītāja Rita Keiša), J.Eglīša Preiļu valsts ģimnāzijas folkloras kopa “Rūtoj” (vadītāja Ilze Rožinska). Skatītājus priecēja populāras un iemīļotas latviešu tautas melodijas,  dziesmas mijās ar dejām. Skalu lekšanu demonstrēja brāļi Kaspars un Kristaps. Mākslinieki uzstājās ļoti atraktīvi, rotaļdejās iesaistot arī skatītājus.

Minikonkursiņa laikā tika pārbaudītas zināšanas par populāriem un slaveniem Jāzepiem. Komponists, mūzikas pedagogs Jāzeps Mediņš, komponists Jāzeps Vītols, latviešu mākslinieks, Preiļu Goda pilsonis Jāzeps Pīgoznis, Latvijas armijas ģenerālis Jāzeps Baško, A/S “Preiļu siers” valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts – tie ir tikai daži no Jāzepiem, kuri bija jāatpazīst pēc fotogrāfijas.

Pasākuma noslēgumā izskanēja kopīga dziesma par Jezupu. Droši var teikt, ka bija interesanti, izjusti, aizrautīgi! Brīžiem emocijas sita tik augstu vilni, kas lika domāt, ka skolas kamīnzālē ir ienākusi daļiņa no lielajiem Dziesmu un deju svētkiem.

Paldies visiem māksliniekiem, pasākuma vadītājam Aigaram Krekelam, kā arī Jāzepiem, kuri atsaucās, atnāca un aktīvi piedalījās Tautas mūzikas pasākumā.

Valentīna Madalāne,
direktores vietniece izglītības  jomā

Pēdējās izmaiņas: 19.03.2018.