Dzimtās Preiļu pilsētas dzimšanas diena Preiļu 2. vidusskolā

21.02.2018.

21. februārī Preiļu 2.vidusskolā notika pasākums veltīts Preiļu pilsētas 90.dzimšanas dienai. Pasākumu atklāja jaunie un talantīgie 2. – 5.klašu skolēni ar dziesmu “Ja pilsēta dejo” (vad.R.Gavrilova). Pēc tam visus uzrunāja skolas direktore Nadežda Hļebņikova un apsveica šajos svētkos. Pasākums varēja sākties.

Sākumā visus priecēja slāvu kultūras biedrības ansamblis “Kaļinuška” (vad.S.Stepanova) ar dziesmām. Klausoties šajās dvēseliskajās dziesmās – “Novads – tu mans mīļais” un “Preiļi – pilsētiņa mana” (vārdus šai dziesmai sacerējusi Valentīna Filimonova – ansambļa dalībniece), es iedomājos savu mazo, bet ļoti mīļo pilsētu Preiļus.

Ciemos bija ieradies arī Preiļu novada vēstures un lietišķās mākslas muzeja darbinieks Vadims Maksimovs. Viņš pastāstīja par daudzām vēsturiskām vietām pilsētā, kuras mēs ikdienā nemaz neievērojam. Domāju, ka mēs tagad būsim uzmanīgāki un pievērsīsim lielāku uzmanību mūsu pilsētas vēsturei. Par to liels paldies! Tikai cilvēks, kurš zina savas pilsētas vēsturi, to pa īstam var mīlēt!

12.klases skolniece Tatjana Timonina (sk.N.Kondratjeva) nolasīja dzejoli par mūsu pilsētu, kura autors ir Nikolajs Kovaļovs. Šis rakstnieks katru gadu apmeklē mūsu pilsētu un priecājas par tās skaistumu. Tāpat mūs iepriecināja arī 7.kl. skolēni un Nikita Galkins no 6.klases (sk.R.Lazda), kuri nolasīja dzejoļus par Preiļiem latviešu valodā.10.klases skolniece Ksenija Zabalujeva (sk.Ž.Lebedeviča) norunāja vēl vienu dzejoli latviešu valodā “Stārķis” .

Vai jūs zināt mūsu pilsētas ielu vēsturi? 9.klases skolēni izveidoja interesantas prezentācijas par mūsu pilsētas ielām un pastāstīja: Arturs Ņeverovskis par Brīvības ielas vēsturi, Anastasija Čabaņuka – par to, kas atrodas uz Daugavpils ielas, Darina Piskunova dalījās ar savām zināšanām par savu mīļāko Rēzeknes ielu, Aleksandrs Pahomovs īsi, bet ļoti interesanti stāstīja par Aglonas ielas vēsturi. Kāda ir jūsu mīļākā iela un ko jūs par to zināt?

Visvairāk mūs aizrāva ciemiņu uzstāšanās. Apolinārija Bramane ilgus gadus nostrādājusi mūsu skolā par skolotāju, par mācību daļas vadītāju un par direktori. Viņa dalījās savās atmiņās, visi uzmanīgi klausījās. Pēc tam uzstājās Oļegs Hļebņikovs, kurš stāstīja par savu dzīvi pilsētā, par pilsētas attīstību tajos gados, kad viņš bija pilsētas mēra amatā.

Savus dzejoļus par mūsu pilsētu lasīja Marija Onufrijeva, viņa strādāja mūsu skolā par krievu valodas un literatūras skolotāju. Patikāmi bija klausīties arī skolas muzeja dibinātājas un vadītājas Valentīnas Maksimovas stāstījumā. Ļoti uzmanīgi un ar lielu interesi arī klausījāmies novada domes izpilddirektora Vladimira Ivanova stāstījumā, uzdevām jautājumus, un viņš atklāja jaunāko informāciju par gaidāmajām izmaiņām mūsu pilsētā. Stāstījumu par mūsu pilsētu noslēdza 10.klases skolnieces Ksenijas Zabalujevas un 11.klases skolnieka Maksima Silionova sagatavotā prezentācija (sk.A.Andrejeva).

Noslēgumā tika apkopoti zīmējumu konkursa rezultāti “Mana dzimtā pilsēta”, kurā piedalījās 1. – 9.klašu skolēni. Es biju ļoti priecīga, kad uzzināju, ka man ir 1.vieta. Noslēdzās mūsu pasākums ar 6. – 9.klašu ansambļa (sk.R.Gavrilova) izpildīto Preiļu pilsētas himnu, visi zālē esošie arī dziedāja.

Paldies ikvienam, kurš piedalījās svētku sagatavošanā un novadīšanā.

Preiļu 2.vidusskolas 7.klases skolniece
Anastasija Dekterjova

Pēdējās izmaiņas: 21.02.2018.