Preiļu Galvenajā bibliotēkā apskatāma Ķeguma HES celtniecības vēsture E.Krauca fotogrāfijās

19.03.2018.

Pirmdien, 19. martā plkst. 1300 Preiļu Galvenajā bibliotēkā Latvenergo ceļojošās izstādes atklāšana un tikšanās ar ENERĢĒTIKAS MUZEJA speciālisti Helēnu Blumbergu.

Preiļu Galvenajā bibliotēkā apskatāma Ķeguma HES celtniecības vēsture E.Krauca fotogrāfijās

No šī gada 19. marta Preiļu Galvenajā bibliotēkā apskatāma Enerģētikas muzeja  ceļojošā izstāde „Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums”.

Izstāde „Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums” stāsta par UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto E.Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekciju  „Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936. – 1940.” Tas ir vēstījums par 20.gadsimta pirmajā pusē Baltijā vērienīgā industriālā objekta celtniecību, vedot skatītāju savdabīgā ceļojumā pagātnē, kad Eiropas enerģētikā sevi pieteica Latvijas flagmanis – Ķeguma spēkstacija.

E.Krauca (1898-1977) entuziasms un profesionalitāte šodien ļauj izjust, kā soli pa solim noritējusi spēkstacijas celtniecība. Fotomākslinieks ir radījis turpat divus tūkstošus izcili uzņemtas fotogrāfijas, atklājot Ķeguma HES būvvietas un Daugavas perspektīvos skatus, kas apliecina varenās un monumentālās būves tapšanas gaitu. Fotogrāfijas sniedz iespēju ieraudzīt arī atsevišķas nozīmīgas inženiertehniskas nianses būves konstrukcijās, ūdenskrātuves dambja izveidē un citur, izceļot būtiskus tehnoloģiskus elementus, ko inženiertehniskie speciālisti vērtē kā unikālus.

Nododot skatītājiem dokumentālo vēstījumu, Latvenergo koncerns vēlas, lai tas kļūst par Latvijas elektroenerģētikas vēstures orientieri un izziņas avotu, apliecinot artefaktu un dzīvās vēstures nozīmi cilvēces atmiņas saglabāšanā.

Izstāde Preiļu Galvenajā bibliotēkāKārsavas ielā 4apskatāma līdz 2018. gada 19. aprīlim.

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzeja krājumā ir vairāk nekā 7000 fotogrāfiju par Ķeguma spēkstacijas celtniecības vēsturi. Muzeja priekšmetu kolekcijām tiek nodrošināta saglabātība un pieejamība.

Būsiet laipni gaidīti apskatīt un iepazīt fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekciju  „Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936. – 1940.”klātienē Enerģētikas muzeja krātuvēs, Andrejostas ielā 19, Rīgā.

Ieeja, ekskursijas un nodarbības muzejā ir bez maksas.

Kontaktinformācija saziņai: muzejs@latvenergo.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.