Lielākam personu lokam būs pieejamas pārtikas pakas

04.12.2018.

1. martā Labklājības pārvaldes direktors Lauris Pastars parakstīja vienošanos ar Sabiedrības integrācijas fondu par atbalstāmo darbību īstenošanu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros, kas paredz pārtikas un pamata materiālās palīdzības preču izdalīšanu trūcīgām personām. Saskaņā ar vienošanos, paku izdali plānots īstenot līdz 2021. gada 31. martam. Minētā pasākuma koordinēšanu veic direktora vietniece sociālajos jautājumos Irēna Stašulāne.

Lai atbalstītu lielāku ģimeņu skaitu, kurām ir zemi ienākumi, sākot ar 1. aprīli pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu komplektus būs iespēja saņemt arī maznodrošinātām ģimenēm ar ienākumiem līdz 188 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli. Saskaņā ar Preiļu novadā apstiprinātajiem saistošajiem noteikumiem, maznodrošinātas personas statusu piešķir, ja personas ienākumi nepārsniedz piecdesmit procentus no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas, tātad šobrīd līdz 215 eiro, tomēr pārtikas paku saņemt varēs tikai tie, kuru ienākumi nepārsniedz 188 eiro – šāda atzīme būs norādīta izziņā par atbilstību maznodrošinātas personas statusam. Trūcīgie un krīzes situācijā nonākušās ģimenes Eiropas Atbalsta fonda preces turpinās saņemt kā līdz šim.Dati par šī gada februāri liecina, ka spēkā esošs trūcīgas personas statuss ir 250 Preiļu novada iedzīvotājiem, maznodrošinātā statuss – 12 iedzīvotājiem.

Tāpat mainīti saņemšanas nosacījumi – turpmāk varēs saņemt visus komplektus uzreiz Labklājības pārvaldes izsniegtās izziņas derīguma termiņa laikā, nevis vienu komplektu kalendārā mēneša laikā, kā tas bija noteikts iepriekš.

Pārtikas pakas saturā tāpat kā līdz šim ietilpst auzu pārslas, makaroni, pilnpiena pulveris, kviešu milti, kartupeļu biezputra, manna, griķi, sautētas cūkgaļas un liellopu gaļas konservi, rīsi, rapšu eļļa, kā arī olu pulveris un cukurs.

Pakas iespējams saņemt no pirmdienas līdz ceturtdienai laikā no plkst.9.00 līdz plkst.12.00 Preiļos, Labklājības pārvaldē.

Paku izdale uzsākta 2015. gadā. Aizvadītajā gadā izsniegti  kopskaitā 2528 pārtikas,  higiēnas, mācību līdzekļu komplekti.

Informāciju sagatavoja
Preiļu novada Labklājības pārvaldes
direktora vietniece administratīvi saimnieciskajos jautājumos
Anita Gāga

Pēdējās izmaiņas: 04.12.2018.