SIA “Preiļu saimnieks” aicina zemniekus pieteikt lauksaimniecības plēvju izvešanu

07.03.2018.

Sākoties pavasara lauksaimniecības darbu sezonai, zemnieku saimniecībām aktuāla kļūst atbrīvošanās no skābbarības sagatavošanā izlietotajām ruļļu un bedru plēvēm. Domājot par dabas resursu racionālu izmantošanu un taupīšanu, vienīgais pareizais risinājums ir lauksaimniecības plēvju nodošana otrreizējai pārstrādei.

Lauksaimnieki plēves visu gadu bez maksas var nodot SIA “Preiļu saimnieks” Atkritumu šķirošanas laukumā Rīgas ielā 4, Preiļos. Ja ir sakrāts liels daudzums plēvju, Preiļu novada zemnieku saimniecībām ir iespēja, sazinoties ar SIA “Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļu, pieteikt lauksaimniecības plēvju izvešanu. Šajā pavasarī izvešana tiek plānota maija beigās – jūnija sākumā pēc lauksaimnieku pieteikumu apkopošanas. Izmantot šādu pakalpojumu ir izdevīgi, jo nav papildus jāmaksā par plēvju savākšanu.

Otrreizējai pārstrādei var nodot:

  • skābbarības sagatavošanai izmantotās ruļļu vai bedru plēves. Jāatceras, ka no plēvēm jāatšķiro šņores vai sieti, tām jābūt vizuāli tīrām, bez skābbarības, salmu, kūdras u. c. piejaukumiem, tās nevar būt izmirkušas dubļos, sajauktas ar minerālmēsliem vai ko citu;
  • dārzniecībā izmantoto plēvi;
  • palešu plēvi.

Savāktās plēves Atkritumu šķirošanas laukumā tiek sapresētas ķīpās, lai nodotu otrreizējai pārstrādei.

SIA “Preiļu saimnieks” atgādina, ka plēvi aizliegts dedzināt, jo tādējādi gaisā un ūdenī nonāk bīstami ķīmiski savienojumi, kā arī to nedrīkst izmest mežā vai aprakt – tā praktiski nesadalās un tiek nodarīts būtisks kaitējums apkārtējai videi.

Sīkākas uzziņas un plēvju izvešanas pieteikšana, zvanot SIA «Preiļu saimnieks» Atkritumu apsaimniekošanas daļai pa tālr. 29420721.

Informāciju sagatavoja:
Ilona Vilcāne,
SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 07.03.2018.