Ēnu dienā iepazīst Preiļu Galvenās bibliotēkas darbu

14.02.2018.

14. februārī ikgadējā karjeras un izglītības pasākumā “Ēnu diena” skolēniem bija iespēja vairāku stundu garumā vērot un piedalīties Preiļu Galvenās bibliotēkas darbā.

Inese Baltā, Laura Orlova, Megija Grīga no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Struktūrvienības “Preiļi” un Sofija Dolgā, Krista Kristiāna Kotāne un Agita Kotāne no Preiļu 1. pamatskolas uzzināja, kāds ir grāmatu ceļš līdz lasītājiem, kā noris lietotāju apkalpošana un darbs ar elektroniskajiem katalogiem, izspēlēja novadpētniecības spēli, kā arī iepazinās ar citiem bibliotekārā darba aspektiem. Dienas noslēgumā jaunietes atzina, ka “priekšstats par bibliotēku ir mainījies uz labo pusi”. Vēl dažas atziņas: “Agrāk es domāju, ka bibliotekāri tikai lasa un izdod grāmatas, bet tagad es sapratu, ka būt par bibliotekāri nav nemaz tik viegli”, “Man bibliotēka ir vienmēr patikusi, tādēļ es šo dienu izbaudīju”.

Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītāja Ilona Skorodihina norāda: “Uzskatu, ka Ēnu diena ir ne tikai lielisks veids, kā skolēniem un potenciālajiem studentiem iepazīt bibliotekārā darba aizkulises, bet arī bibliotēkai šī diena sniedz lielisku iespēju reklamēt savu darbu un iedzīvotājiem sniegtos pakalpojumus. Sabiedrībā joprojām ir iesakņojies uzskats, ka bibliotekārs sēž un izsniedz grāmatas, taču tie laiki jau sen ir pagājuši. Ikdienas darbs ar bibliotēkas apmeklētājiem mūsdienās ir biroja tehnikas pārzināšana (kopēšana, skenēšana, dokumentu izdruka), informācijas meklēšana dažādos resursos, uzziņu sniegšana, grāmatu un citu drukāto materiālu komplektēšana, kataloģizācija, izsniegšana, saņemšana un precīza novietošana plauktos atbilstoši sistēmai, pasākumu organizēšana un vadīšana, izstāžu izvietošana un noformēšana, apmeklētāju konsultēšana, ikdienas laikrakstu izpēte, meklējot un sistematizējot novadpētniecības materiālus par Preiļu novadu u.c. Novēlu jauniešiem veiksmi, izvēloties savu nākotnes profesiju un ceru, ka kādam no šīs dienas ēnotājiem būs iepatikusies arī bibliotekāra profesija.”

 

Inese Šņepste,
Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītājas vietniece

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.