2. martā Preiļu KN koncertuzvedums “Lai sasaucamies, lai dziedam!”

02.03.2018.

Viduslatgales pārnovadu fonds, sadarbībā ar Preiļu novada Kultūras centru, 2. martā plkst. 13.00 aicina apmeklēt  Latvijas Operetes fonda koncertuzvedumu  “Lai sasaucamies, lai dziedam”.

Koncertuzvedumu finansiāli atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. 

Ieeja pasākumā ir  bezmaksas. Īpaši tiek gaidīti Aglonas, Līvānu, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novadu seniori. Sīkāka informācija par pasākumu pa telefonu 29988509 

Lai sasaucamies, lai dziedam!

Latvijas operetes fonda programma

Ceļā uz Operetes teātra atjaunošanu ir dabiski, ka Latvijas Operetes fonds iestudē operešu izrādes, rīko Operetes festivālu, veido dažādas un daudzveidīgas muzikālās un teatrālās programmas dažādām mērķauditorijām.

Šoreiz, domājot par sadarbību ar Borisa un Ināras Teterevu Fondu, šī fonda ieceri un darbības virzieniem, mēs veidojam pozitīvas ievirzes muzikālu un jautru, ja tā varētu nosaukt, „tautas operetes” programmu.

Kur meklējamas saknes latviskajai operetei? Jā, protams, – pasaulē, bet tai pat laikā “tautas operete” Latvijā dzimusi jau 19. gadsimtā Ādolfa Alunāna kuplejās, attīstoties 20. gadsimtā Alfrēda Vintera dziesmās un iegūstot savu īpašu un savdabīgu skanējumu teātriem rakstītajā mūzikā mūsdienās, kas bieži vien ir vokāli gana sarežģītas un muzikāli krāšņas teātra dziesmu radītāju Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Ivara Vīgnera, Valda Zilvera un citu komponistu opusos.

Mūsu koncertuzveduma „Lai sasaucamies, lai dziedam!” muzikālo pamatu veido konceptuāli īpaši izmeklētas dziesmas tieši no šo komponistu teatrālā repertuāra, kas atspoguļo gan latviešu operetes attīstību, gan cilvēka dzīves gājumu. Visu šo dziļi izjusto, dažādus dvēseles stāvokļus paudošo dziesmu kopsaucējs ir tekstu radītājs, dzejnieks Jānis Peters.

Koncertuzvedumā –

Dzied un dejo Operetes solisti un instrumentālā grupa

Libreta autors un režisors Valdis Lūriņš

Horeogrāfs Alberts Kivlenieks

Kostīmu māksliniece Juta Ķimenīte

Scenogrāfs Ivars Noviks

Tehniskais nodrošinājums Gundars Ozols
Producents Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonds


Iestudējums tapis sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.