Šogad svinam! Preiļu pilsētai – 90, Preiļiem kā apdzīvotai vietai – 670

10.02.2018.

Pirms 90 gadiem 1928. gada 11. februārī Latvijas Republikas Saeima pieņēma likumu par pilsētas tiesību piešķiršanu 16 miestiem, tostarp arī Preiļiem. Tāpēc šajā datumā mēs ik gadu sveicam savu pilsētu dzimšanas dienā. Arī šogad 10. februārī visi aicināti uz Preiļu 90. dzimšanas dienai veltītu dziedošo kolektīvu koncertu Preiļu Kultūras namā.

Taču šogad mēs svinam ne tikai Preiļu pilsētas 90. jubileju un Latvijas simtgadi, bet arī 670 gadus, kopš Preiļi kā apdzīvota vieta pirmo reizi pieminēta vēstures liecībās. Šiem notikumiem veltīti pasākumi un aktivitātes norisināsies visa gada garumā.

Kā informē Preiļu Kultūras centra vadītāja vietniece Silvija Kurtiņa, 17. februārī Preiļu Kultūras namā pilsētu iepriecināsim ar jaunu pasākumu ciklu „Ģimeņu sestdiena uzvārdu zīmēs”, 18. martā visi aicināti uz pasākumu „Dzimis Preiļu novadā”. Maijā pilsētai veltīsim „Pieneņpūku svētkus”, kurā godināsim pašus mazākos Preiļu pilsētas iedzīvotājus. 20. maijā skatītājus un klausītājus priecēs mazākumtautību festivāls, savukārt 2. jūnijā – Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncerts. 22. jūlijā Preiļos norisināsies „Latgales ērģeļu diena”, bet 11.augustā priecāsimies par Latvijas simtgades balli atjaunotajā Preiļu parka saliņas estrādē.

Preiļu jubilejas gada kulminācija gaidāma 17.-19. augustā, kad svinēsim Preiļu pilsētas svētkus un nu jau 4. Starptautisko autoreļļu festivālu. Pilsētas svētku ietvaros būs pasākumi dažādām mērķauditorijām, koncerti, tikšanās, izstādes, sacensības, balles, neizpaliks arī Preiļu pilsētas modināšana un svētku gājiens. Klausītājus priecēs arī opermūzikas koncerts ar festivāla orķestri un triju Baltijas valstu operteātru solistiem.

Rudeni sagaidīsim ar ģimeņu pasākumiem – „Urā – Zinību diena!” 1. septembrī, „100 spēka mirkļi tētim” 8. septembrī un „100 svecītes mīļajiem” 20. oktobrī. Latvijas dzimšanas dienu sagaidīsim ar teatralizētu uzvedumu „ Manai  Latvijai – 100, maniem Preiļiem – 90!”.  

Pasākumu afišām var sekot līdzi www.preili.lv.

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 10.02.2018.