Preiļu novada bērnu zīmējumi izstādīti Rīgas domē un ceļos uz izstādi “LIDICE 2018” Čehijā

06.02.2018.

UNESCO 2018.-2028.gadu pasludinājusi par Starptautisko desmitgadi “Ūdens ilgtspējīgai attīstībai”, tāpēc 46.Starptautiskā bērnu mākslas izstādes-konkursa „Lidice 2018” tēma ir “Ūdens”. Konkursam Rīgā tika iesūtīti 1256 darbi no 54 Latvijas novadiem un pilsētām. Latvijas kārtas laureātu izstādei tika izvirzīti 178 darbi, kuru vidū ir arī Preiļu jauno mākslinieku darbi.

Preiļu novada izglītības iestādes konkursam nosūtīja 32 bērnu darbus no Preiļu 1.pamatskolas (skolotāja Astrīda Čerpakovska), Preiļu 2.vidusskolas (skolotāja Inna Zenovjeva), Preiļu novada Bērnu un jauniešu centra (skolotāji Kazimirs Anspaks un Raivo Andersons) un no Preiļu Mūzikas un mākslas skolas (skolotājs Kazimirs Anspaks).

No Preiļu novada konkursā par Latvijas kārtas izstādes “Lidice 2018” laureātiem kļuvuši 7 darbi – 6 zīmējumi un 1 keramikas darbs, to autoriPreiļu 1.pamatskolas skolnieks Kristers Šņepsts (10 gadi) (sk. Astrīda Čerpakovska), Preiļu novada bērnu un jauniešu centra Zīmēšanas pulciņa audzēkņi – Karlīna Skutele (6 gadi), Ričards Kolosovs (7 gadi) (sk. Kazimirs Anspaks) un Keramikas pulciņa audzēkne Madara Utināne (9 gadi) (sk. Raivo Andersons), Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi Everita Stikāne (12 gadi), Viktorija Jakovļeva (13 gadi) un Rūta Logina (13 gadi) (sk. Kazimirs Anspaks). Konkursa darbus Rīgā vērtēja Valsts izglītības satura centra un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra izveidota žūrija: māksliniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Grafikas kolekcijas glabātāja Valda Knāviņa, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuāli plastiskās mākslas metodiķe Dagnija Ramane un vizuālās mākslas metodiķe Viva Dzene, Rīgas Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” studijas „Mozaīka” vadītāja, Starptautiskā bērnu mākslas konkursa „Lidice” Čehijā žūrijas komisijas locekle Ilze Rimicāne.

Laureātu darbu izstāde ir apskatāma Rīgas domē no 6. līdz 21.februārim. Laureātu apbalvošana notiks 21.februārī VEF Kultūras pilī, uz kurieni dosies arī konkursa uzvarētāji un viņu pedagogi no Preiļu novada.

Anita Kolosova
Preiļu novada BJC direktora vietniece
28641149

 

Pēdējās izmaiņas: 06.02.2018.