Preiļu novads tika pārstāvēts izstādē BALTTOUR 2018

02.02.2018.

No 2. līdz 4. februārim Rīgā notika 25. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2018”, kur labākos tūrisma un atpūtas piedāvājumus pasaules atklāšanai un Latvijas apceļošanai prezentēja vairāk nekā 850 uzņēmumu un iestāžu. Ceļotgribētāji varēja ne tikai uzzināt par vairāk nekā 40 pasaules valstu tūrisma iespējām un izvēlēties tīkamāko galamērķi, bet arī uzreiz izstādē iegādāties sev ceļojumu par labāko cenu.

Izstādes hallē “Apceļo Latviju!” varēja satikt aizrautīgus cilvēkus no visiem Latvijas reģioniem, kuri  informēja par sava reģiona tūrisma piedāvājumu. Preiļu novads kā ik gadu tika pārstāvēts Latgales kopīgajā stendā, ko organizēja Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” ar pašvaldību finansiālu atbalstu. Trīs dienu garumā apmeklētāji tika informēti par atpūtas iespējām novadā. Vislielākā interese apmeklētājiem bija par Preiļu muižas parka attīstību – Preiļi pili, kas tiek atjaunota, dziedājumu kapelā, parka aktīvās atpūtas daļas piedāvājumiem. Arī šogad apmeklētājus interesēja Latgales keramika, un šajā reizē TIC darbinieki varēja lepoties, ka novadā tiek saglabātas tradicionālās keramikas tradīcijas (P.Čerņavska keramikas māja), tiek radīti keramikas trauki ar “rozīnīti” un “savu raksturu” (“Jašas podi”) un pat porcelāna izstrādājumi (“Piece of Touch”). Izstādes laikā tika novērota izteikta tendence – apmeklētāji ļoti rūpīgi izvēlas drukātos izdales materiālus – daudz retāk ņem kopīgos novada bukletus, bet izvēlas konkrētu tūrisma objektu, naktsmītņu reklāmas materiālus. Līdz ar to, nākamgad plānojot dalību šajā izstādē, jāliek akcents uz konkrētiem piedāvājumiem arī pašiem uzņēmējiem. Preiļu novada kontekstā noteikti jāliek uzsvars uz keramiķu piedāvājumiem, Preiļu muižas parku, apkopotu informāciju grupu ekskursijām (vēlams arī lietuviešu valodā, jo kaimiņvalsts tuvāko apgabalu tūrisma informācijas pārstāvjiem ar katru gadu ir lielāka interese par Preiļu puses piedāvājumu). Izstādes laikā nereti izskanēja arī nožēla, ka viens no novada populārākajiem tūrisma objektiem  t/c ŪGA vairs nedarbosies kā latgaliešu identitātes veikals.

Izstādes laikā visas Latvijas Tūrisma informācijas centri un amatnieku un mājražotāju tirdziņa dalībnieki tika informēti arī par V Latvijas Tūrisma informācijas tirgu, kas 28. aprīlī notiks Preiļos. Mājražotāju vidū bija arī Preiļu novada zemnieku saimniecība “Kalni”, kas apmeklētājiem piedāvāja smalki izgreznotas piparkūkas, marmelādes un mājas vīnu.

Izstāde “Balttour 2018” neiztika arī bez aizraujošas skatuves programmas trīs dienu garumā. 2. februārī uz lielās izstādes skatuves uzstājās Preiļu novada deju kopas “Dancari” un 4. februārī deju kopas “Gaida” lieli un mazi dejotāji.

Tūrisma izstādes – gadatirgus “Balttour 2018” atklāšanas laikā norisinājās oficiālās balvas “GADA CILVĒKS TŪRISMĀ 2017” pasniegšanas ceremonija. Ceremonijas laikā par nozīmīgu ieguldījumu un veiksmīgu darbību apbalvoti 7 tūrisma nozares labākie 7 dažādās kategorijās. Lepojamies ar Latgales pārstāvjiem, kas ieguva divas balvas – «Tūrisma uzņēmējs Latvijas reģionā 2017» – Vija Kudiņa, Maizes muzejs, un  «Tūrisma žurnālists (blogeris) 2017» – Egita Jonāne, Latgales laiks. Apsveicam!

Latgales kopējā izstādes stenda darbu un piedāvājumu novērtēja vairāku Latgales pašvaldību vadītāji. Izstādes atklāšanas dienā stendu apmeklēja arī Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda. Tā ir lieliska iespēja novadu vadītājiem novērtēt savu darbinieku veikumu, apskatīt citu novadu piedāvājumu, tendences un iepazīties ar tūrisma nozares pārstāvjiem.

Iveta Šņepste,
Preiļu novada TIC vadītāja

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.