Preiļu Galvenajā bibliotēkā noslēgusies “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija”

02.02.2018.

Jau 16 gadus Preiļu Galvenā bibliotēka aktīvi darbojas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”, kuras mērķis ir veicināt jaunākās paaudzes lasītāju interesi par lasīšanu un grāmatām, sekmēt augstvērtīgas tulkotās un oriģinālliteratūras popularizēšanu. Lai apliecinātu lasīšanas nozīmīgumu cilvēka izglītošanā un atbalstītu bērnus un jauniešus, programmā iesaistās arī viņu vecāki un skolotāji.

Katrai žūrijas ekspertu grupai bija jāizlasa 6 grāmatas un jānovērtē tās, aizpildot elektronisko anketu. 2017. gada sezonā pieteicās 141 eksperts, un ikkatram no tiem būs iespēja laimēt kādu no 3 Tallink kruīza ceļojuma Rīga-Stokholma-Rīga dāvanu kartēm A klases kajītē (1-4 personām), jo izlozē piedalās visas aizpildītās anketas.

Preiļu bibliotēkas lasītāju vērtējumā visaugstāko vērtējumu ieguva šādas grāmatas: Ķēstutis Kasparavičs “Īsi stāstiņi par lietām” un Anita Kreituse “Puika, kas zīmēja kaķus”(5+), Žaume Kuponss “Uzrodas Flata kungs!” (9+), Māris Rungulis “Pastaiga mirušo pilsētā” (11+), Zoji Saga “Meitene tīmeklī” (15+), Frēdriks Bakmans “Omce sūta sveicienus un atvainojas” (vecāki).

25. janvārī bērni un jaunieši tika aicināti uz noslēguma pasākumu bibliotēkā, kurā ik gadu apkopojam ekspertu veikumu, godinām čaklākos lasītājus un uzzinām TOP 3 bērnu grāmatas. Ar muzikālu sveicienu ciemos bija aicināti Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra ģitāristi (vadītājs Andris Repelis) un mūsdienu deju pulciņa dalībnieki (vadītāja Anna Zmeikina).  Par padarīto darbu katram pienācās pateicība, glīta rokassprādze ar lasītāja atšķirības zīmi un neliels cienasts. Četri čaklākie un atbildīgākie lasītāji 10. martā piedalīsies Lielajos lasīšanas svētkos Rīgā. 

Paldies ekspertiem par ieguldīto darbu! Lai gūtās zināšanas, līdzpārdzīvojumi, emocijas bagātina dzīvi un pavērš plašākus pasaules redzējuma apvāršņus! Uz tikšanos “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2018”!

 

PGB BLN vecākā bibliotekāre Solvita Erta

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.