14. martā Preiļu KN Džona Noimeijera Vācijas Valsts Jaunatnes balets Bundesjugendballett

14.03.2018.

Sekojot ikgadējai tradīcijai, festivāla viesi varēs redzēt viesizrādes ne tikai Rīgā, jo no 12. līdz 18. martam Vācijas Nacionālais jaunatnes balets BUNDESJUGENDBALLETT (Hamburga, Vācija) uzstāsies Preiļos un Rīgā.

Vācijas Nacionālo jaunatnes baletu 2011. gadā dibināja pasaulslavenais horeogrāfs Džons Noimaiers (John Neumeier), kas uzskatāms par pasaules vadošo baleta horeogrāfu. Baleta trupā ir astoņi profesionāli dejotāji. Viņi ir gan dejotāji, gan horeogrāfi, tādējādi veidojot savu radošo personību un rūpīgi apgūstot profesijas nianses. Viņi darbojas Hamburgas baleta centrā un bagātina gan pašas lielpilsētas, gan valsts mēroga dejas un kultūras dzīvi. Viņi pārstāv septiņas dažādas tautības un runā vienā – kustību – valodā. Viņi atklāj jaunas dejas formas, neatkāpjoties no tradīcijas, jo viņi patiešām ir baleta trupa. Klasiskā tehnika ir veids, kas paver viņiem telpas plašumu dejas rotaļai. Tādēļ viņi mēģina uzlabot tehniku. Viņi mīl deju un vēlas aizraut, pārsteigt skatītājus, tādēļ viņi dodas arī pie tiem, kam nav iespējas skatīties baletu: arabeska veco ļaužu pansionātā, špagatlēciens cietumā, piruetes darba pārtraukumā. Deja kā sabiedrisks piedzīvojums Hamburgā, Vācijā un citviet pasaulē.

 “Kaut arī patlaban nav iespējams uzaicināt Hamburgas Nacionālo baleta teātri uz Latviju, mums vismaz ir iespēja izbaudīt baleta ģēnija radošo darbu Nacionālā Jaunatnes baleta  izpildījumā. Festivāla repertuārā tāpat iekļauta Dž. Noimaiera horeogrāfija,” atklāj L. Beiris.

Plašāka informācija: http://www.bundesjugendballett.de/d/index.html

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.