Ar Latgales tūrisma piedāvājumu tika iepazīstināti Nīderlandes tūristi

09.01.2018.

No 9. līdz 14. janvārim starptautiskajā tūrisma izstādē “Vakantiebeurs 2018” Nīderlandes pilsētā Utrehtā Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” pārstāvji popularizēja Latgales reģiona tūrisma piedāvājumu.

Šogad Latvija sevi reklamēja ar jauno saukli – “Magnetic Latvia” (“Magnētiskā Latvija”), aizvietojot iepriekšējo saukli – “Best enjoy slowly” (“Nesteidzīga atpūta”). Izstādes apmeklētāji visvairāk interesējās par aktīvo tūrismu, Latgales gastronomisko piedāvājumu, kā arī viņus interesēja, kā nokļūt līdz Latgalei.  Patīkams pārsteigums bija tas, ka daudzi nīderlandieši sarunā stāstīja, ka jau ir bijuši Latvijā, tai skaitā arī Latgalē. Viņiem šķita interesants fakts, ka Latvijā ir neliela pilsēta Preiļi, kuru dēvē par “Siera galvaspilsētu”. Arī Preiļu “Čedara” siers kā suvenīrs aizceļoja uz Nīderlandi. To, vai tas spēj  konkurēt ar izslavētajiem vietējiem sieriem, varēs pateikt Latvijas vēstniecības pārstāvji Nīderlandē, kuri šo sieru nobaudīja. Nīderlandes tūristu galvenais ceļošanas transports joprojām ir kemperi. Izvēloties maršrutu, ceļojumā viņi cenšas iekļaut visas trīs Baltijas valstis.

Izstāde “Vakantiebeurs”, kuras nosaukums latviski nozīmē “brīvdienu birža”, notika 48. reizi. To apmeklējuši vairāk nekā 108 tūkstoši interesentu. Apmeklētāju vidējais vecums ir 51 gads, un, pēc aptaujām spriežot, 73 % apmeklētāju saista Eiropas valstu piedāvājums. Interesanti arī, ka vidējais izstādes apmeklējuma ilgums ir 4 stundas, kas apliecina – lielā ceļotāju tauta –  nīderlandieši –  izstādes piedāvājumu uzņem ar lielu rūpību.

Nīderlandiešus uz Latgali aicināja braukt Latvijas stenda pārstāvji: Latgales Tūrisma asociācija “Ezerzeme” (Sanita Pinupe – Līvānu novada TIC, Inese Martinkus – Preiļu novada TIC), Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs (Inita Paegle un Baiba Priedīte), kā arī Rīgas Tūrisma un attīstības birojs, Liepāja un Kurzemes Tūrisma asociācija, Vidzemes Tūrisma asociācija ar velotūrisma piedāvājumu, tūrisma klasteris “Enter Gauja”, Gulbenes tūrisma aģentūra un Latvijas Kempingu asociācija.

Latgales reģiona dalība izstādē tika organizēta ar LIAA, Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Latgales pašvaldību un Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” atbalstu. Līguma numurs SKV-TL-2016/29.

Informācija:

Preiļu nov. TIC darba speciāliste

Inese Martinkus

 

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.