Pansionātā “Preiļi” nosvinēti Ziemassvētki un sagaidīts Jaunais gads!

10.01.2018.

Kā laiks skrien vēja spārniem, kā viss uz priekšu iet…. Tā gribas teikt par vēl vienu ražīgu, darbīgu un aizvadīto nu jau 2017. gadu.

Atskatoties nelielā pagātnē, no novembra beigām arī Preiļu novada Labklājības pārvaldes pansionātā “Preiļi ienāca klusais pārdomu un svētku gaidīšanas laiks, kuru ar saviem skaistajiem, bērnu un vecāku roku darinātajiem Adventes vainadziņiem, cienastiem iepriecināja Pelēču pamatskolas pedagogi un skolēni. Aktīvāks Ziemassvētku laiks pansionātā iesākās decembra otrajā pusē: 21. decembrī tika ieskandināti  Ziemassvētki, par to bija parūpējušies J. Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas pedagogi ar jauniešiem, kuri apciemoja ar cienastiem katru no pansionāta iemītniekiem.  Pēcpusdienā ciemos ieradās Aizkalnes sieviešu vokālais ansamblis. Tika dziedātas dziesmas, minētas mīklas, saņemtas mīļas dāvanas no ansambļa dalībniekiem visam pansionāta kolektīvam. Kopā ar Aizkalnes vokālo ansambli viesojās arī Dienvidlatgales pārnovadu fonda pārstāves Valija Vaivode un Janīna Beča, kuras iepriecināja seniorus ar labiem, mīļiem vārdiem un,  protams, smaržīgiem mandarīniem un pīrādziņiem.

Svētku gaisotnē pansionātā “Preiļi” 22. decembrī ciemojās rūķi no Preiļu pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņas”. Kā jau īstiem rūķiem pieklājas, tie bija atraktīvi, radoši, smaidoši un devīgi, jo bērnudārza audzēkņi, to vecāki un audzinātājas bija sarūpējuši skaistus Ziemassvētku apsveikumus un dāvaniņas katram pansionāta iemītniekam. Ziemassvētku rūķi gan no “Pasaciņas”, gan no Preiļu bērnu un jauniešu centra ar Ziemassvētku dziesmām ciemojās pie katra seniora istabiņā. Rūķu labestība un sirsnība bija pamanāma katrā seniora sirsniņā, dāvājot ne tikai dāvanas, bet atstājot bezgala dziļas un pozitīvas emocijas un vēlmi tikties nākamajā gadā.  

Kā katru gadu pansionāta “Preiļi” iemītniekus sveikt svētkos bija ieradušies mūsu patstāvīgie ciemiņi no biedrības “Mūsmājas”, deju kopas “Brūklenājs” un Preiļu pensionāru biedrības.  Brūklenāja atraktīvās dāmas dejoja un  priecēja klātesošos ar saviem tērpiem un izveicīgajiem deju soļiem.  Savukārt “Mūsmājas” pārstāves dziedāja un skaitīja dzejoļus par Ziemsvētkiem.  Ziemsvētku sagaidīšana, ticējumu ievērošana ir kā rituāls katrā ģimenē, arī Preiļu pansionāta kolektīvs centās laikus sarotāt savas mājas, lai mūsu iemītnieki šeit var justies mājīgi pie krāšņās, lielās svētku egles. Pārsteigumu pilns un vienmēr krāsains sveiciens nāk no “Brūklenāja” un “Mūsmāju” kolektīva, kuri vienmēr ir parūpējušies par dāvanām senioriem – katrs saņēma konfektes un kādu negaidītu pārsteigumu no ciemiņiem.

Gada nogalē, 28. decembrī, bija jauks un priecīgs senioru vokālā ansambļa “Viršu” un  Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu koncerts, kurā ikviens no klātesošajiem smaidīja un priecājās, jo tika minētas mīklas, skaitīti pantiņi, dziedātas un skandētas sirsnīgās Ziemassvētku un Jaungada dziesmas. Uz šo pasākumu ar laba vēlējumiem un dāvinājumiem bija ieradušies LR 12. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs, Preiļu novada Domes priekšsēdētāja Maruta Plivda un citi domes darbinieki.  

Pašā gada nogalē pansionāta “Preiļi” iemītniekus sveica pansionāta darbinieki, kuri kopā ar  Salaveci, Sniegbaltīti, zaķīti un rūķīšiem iepriecināja visus sirmgalvjus ar saldumiem, dziesmām un laba novēlējumiem Jaunajā dzeltenā Suņa gadā, kuri, savukārt, centās atcerēties un nodeklamēt vai nodziedāt kādu dziesmiņu pateicībā par Salaveča sarūpētajām dāvanām.

Protams, jāpiemin un jāpateicas gan Preiļu katoļu un vecticībnieku draudžu priesteriem, gan iestādēm (Preiļu novada pašvaldības deputātiem, domes un Labklājības pārvaldes darbiniekiem), biedrības “Preiļu veselības veicināšanas biedrība” pārstāvjiem, ārstiem un SIA “Preiļu slimnīca” un aptieku darbiniekiem,  uzņēmumiem (laikraksts “Vietējā”, SIA “Vēlme’, SIA “Resurss plus”, SIA “M13,  IK Multiflora u.c.), personīgi M. Krūzes ģimenei, kā arī mūsu pansionāta iemītnieku radiem un draugiem un visiem tiem,  kuri ar dāvinājumiem svētkos un labiem vārdiem neaizmirst pansionāta “Preiļi” seniorus un arī darbinieces pateicībā par visu mūsu kopēji ieguldīto ne vieglo un atbildīgo, bet ļoti nepieciešamo un  labestīgo darbu un rūpēm par vecajiem sirmgalvjiem.

Turpināsim iesāktos labos darbus!
Lai Jaunajā gadā rokas un prāts gurst tīkamā darbā,
bet spēkus lai uztur un atjauno tuvu un mīļu cilvēku klātbūtne.
Laimīgu Jauno gadu!

Preiļu novada Labklājības pārvaldes pansionāta “Preiļi” kolektīvs 

 

Pēdējās izmaiņas: 10.01.2018.