Iedzīvotājiem iespēja par problēmjautājumiem ziņot ar mobilās lietotnes “Mobio.lv” palīdzību

01.01.2018.

Preiļu novada pašvaldība efektīvākai komunikācijai ar iedzīvotājiem ievieš jaunu, mūsdienīgu rīku – bezmaksas aplikāciju “Mobio.lv” viedtālrunī vai planšetdatorā un piedāvā iedzīvotājiem aktīvi iesaistīties novada uzlabošanā, ar aplikācijas palīdzību ziņojot par problēmjautājumiem novadā.

Nolūzis koks, ielu apgaismojuma traucējumi, nelegāla izgāztuve, nepareizi novietota automašīna, netīrīts ceļš, sabiedriskās kārtības pārkāpumi vai nodarīts kaitējums apkārtējai videi – nofotografē notikušo, informē pašvaldību un seko līdzi risinājumam turpat mobilajā aplikācijā! 

Uzdevuma izpildei būtiskākais parametrs ir precīzu koordinātu norādīšana. Lai ziņojums nonāktu pie atbildīgā dienesta, sūtot informāciju no fiksētās vietas, aplikācija automātiski noteiks foto uzņemšanas vietu, savukārt sūtot no citurienes, lietotājam pašam jānorāda koordinātas. Izvēloties sadaļu Valsts ceļi, ir iespējams sūtīt ziņu arī par valsts nozīmes autoceļiem.

Pašvaldībā aplikācija tika ieviesta decembrī, tāpēc Preiļu novada pašvaldība aicina ziņot par kļūdām aplikācijas darbībā, sūtot e-pastu dome@preili.lv. Ja aplikācijas izmantošana būs efektīva un tiks saņemta pietiekama iedzīvotāju atsaucība, pašvaldība piedāvās lietot to arī turpmāk. Pašvaldība ziņojumus izskatīs un risinās darba laikā.

Lai kļūtu par “Mobio.lv” lietotāju, aplikācija “Mobio.lv” bez maksas jāinstalē mobilajās ierīcēs Apple Store vai Google Play.

 

Par aplikācijas instalēšanu un lietošanu

1. Lejupielādē aplikāciju;

2. Ievadi savu tālruņa numuru;

3. Sagaidi īsziņu ar pieczīmju autorizācijas kodu, un ievadi to;

4. Izvēlies no sarakstā esošajām – pašvaldību, kurā dzīvo, vai no kuras vēlies saņemt paziņojumus par aktualitātēm šajā pašvaldībā;

5. Ieraksti savu vārdu un uzvārdu (ja neierakstīsi savu vārdu un uzvārdu, aplikācija liegs nosūtīt anonīmu ziņojumu, bet varēsi vērot, ko ziņo citi, kā arī saņemt pašvaldības paziņojumus), atgriezies galvenajā izvēlnē;

6. Atļauj aplikācijai piekļūt Tavas atrašanās vietas datiem un tāltuņa fotokamerai;

7. Esi pabeidzis reģistrēšanos, vari sūtīt ziņojumus.

 

Biežāk uzdotie jautājumi

1.Vai ziņojuma nosūtīšanai ir jāpārslēdzas no vienas pašvaldības uz citu, ja esi aizbraucis uz citu pašvaldību?

Atbilde: Aplikācija automātiski nosaka Tavu atrašanās vietu, un, nosūtot ziņojumu, tas tiks piegādāts attiecīgās pašvaldības dienestam, kurš atbild par attiecīgo jomu.

 

2.Pilsētas paziņojumus es saņemšu tikai atrodoties norādītās pašvaldības teritorijā?

Atbilde: Paziņojumus Tu saņemsi no mājas pašvaldības neatkarīgi no savas atrašanās vietas. Ja esi nolēmis, atrodoties citas pašvaldības teritorijā, paskatīties, kas aktuāls šajā pašvaldībā, savā profilā pārslēdzies uz attiecīgās pašvaldības teritoriju.

 

3.Ko nozīmē paziņojums “Nav atrasts poligons”?

Atbilde: Šādu paziņojumu saņemsi, ja vēlēsies nosūtīt paziņojumu, atrodoties teritorijā (pašvaldībā), kurā nav pieslēgts Mobio pakalpojums.

 

4.Kāpēc nevaru nosūtīt ziņojumu, parādās tikai teksts “aizpildi laukus – “vārds uzvārds””?

Atbilde: Ja nav pabeigta reģistrācija – nav aizpildīti lauki “vārds uzvārds”, aplikācija neļauj nosūtīt anonīmu ziņojumu. Aizpildi laukus “vārds uzvārds”, starp vārdu un uzvārdu ievietojot atstarpi, izej no “Mans profils”, un vari nosūtīt ziņojumu.

 

5.Kā, lai uzzinu, kurās pašvaldībās pakalpojums ir pieejams?

Atbilde: Sadaļā “Mans profils” ir atrodamas visas pašvaldību teritorijas, kurās pieejams pakalpojums. Ziņojumus par valsts ceļiem var nosūtīt visā Latvijas teritorijā.

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.