Vienmēr jānosprauž vislielākie mērķi

02.01.2018.

Pagājušā gada pēdējā darba dienā uz savām sportiskajām veiksmēm gada laikā atskatījās Normunds Ivzāns – soļošanas meistars, pateicoties kuram Preiļu novada un Latvijas vārds ir izskanējis vairākās pasaules valstīs. Padarīts ir daudz, aizvadītais laika periods aktīvajā sportā Normundam Ivzānam ir bijis visveiksmīgākais pēdējo septiņu gadu laikā.

No lielākajiem pagājušā gada panākumiem var minēt martā notikušo pasaules čempionātu vieglatlētikā veterāniem Korejā, kurā Normunds Ivzāns izcīnīja trīs zelta medaļas. Augustā norisinājās Eiropas veterānu čempionāts Dānijā, no kura sportists atgriezās ar divām zelta un vienu bronzas medaļu, un trijās soļošanas disciplīnās – 3 km, 5 km un 10 km, kurās Normunds startē, sasniegti šobrīd labākie rezultāti un vairāki šī vecuma Latvijas rekordi. Pagājušā gada kontā ir ieskaitītas arī divas bronzas godalgas Latvijas čempionātos kopā ar jaunajiem soļotājiem, vinnēti vairāki starti starptautiskajās sacensībās ārpus Latvijas, gūta uzvara Baltijas čempionātā.

Pirmo reizi septiņu gadu laikā Normunds Ivzāns ir izpildījis arī sporta meistara normatīvu, kas ir augsts sasniegums sportista dzīvē, jo pirms tam šāds fakts Normunda Ivzāna sportiskajā biogrāfijā bija ierakstīts 1992. gadā. Kā izrādās, arī pēc 25 gadiem var ne tikai nodarboties ar sportu, bet, regulāri trenējoties, sasniegt augstu līmeni.

Šobrīd Normunds Ivzāns arvien vairāk pievērš uzmanību savu bērnu treniņiem. Sportista dēls un meitas jau ir piedalījušies daudzās sacensībās un guvuši atzīstamus rezultātus. Redzot savu varēšanu un tēva iedvesmoti, abi jaunie censoņi nosprauduši sportiskos mērķus un trenējas arvien nopietnāk.  

Normunds Ivzāns pateicas par atbalstu akciju sabiedrībai “Preiļu siers”, Preiļu novada domei, trenerei Anitai Kažemākai, savai ģimenei un ikvienam, kurš par viņu ‘tur īkšķus’ sacensību laikā. Sportists cer uz atbalstu arī šogad, jo 2018. gadā ir paredzēti nozīmīgi starti.  

Jau martā Normunds Ivzāns plāno piedalīties Eiropas veterānu čempionātā telpās Spānijā, maijā paredzēta dalība Eiropas čempionātā veterāniem šosejā, kurā 30 kilometru distancē ir ļoti liela vēlme pakāpties uz visaugstākā pjedestāla, jo līdz šim tas nav izdarīts, bet septembrī jāpiedalās pasaules čempionātā veterāniem soļošanā.

Normunds Ivzāns novēl jaunajā gadā izmantot laiku savā labā un nospraust visaugstākos mērķus, jo mazo mērķi cilvēks, visticamāk, sasniegs, un atkal būs nepieciešams laiks nākamā mērķa izvirzīšanai.  

 

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.