Jauniešu centra “ČETRI” jaunieši apmeklē Jēkabpils dzīvnieku patversmi

28.12.2017.

Jauniešu centra “ČETRI” jaunieši 28. decembrī devās uz Jēkabpils dzīvnieku patversmi, lai nogādātu ķepām Preiļu iedzīvotāju sagādātās dāvanas. Viesošanās laikā tika apskatīti un samīļoti patversmē mītošie ap 30 kaķi un 20 suņi. Ar vienu no suņiem jaunieši devās pastaigā. Tas bija 9 mēnešus vecais Rokis, no kura saimnieki atteicās, jo Rokis vakariņās bija iecienījis svaigas, paša ķertas zosis un vistas.

Patversmes kopēja stāta, ka visbiežāk patversmē nonāk jauni kaķēni, īpaši daudz tie ir pavasaros. Tāpēc aicinām visus, kam ir mīļdzīvnieki būt atbildīgiem un novērst nekontrolētu dzīvnieku vairošanos. Tas ir īpaši svarīgi, ja savu mīluli laid pastaigāties ārpus mājas.

Nereti patversmē nonāk senioru dzīvnieki, kuru saimnieki par savu mīluli vairs nevar parūpēties vai arī ir devušies aizsaulē.

Jēkabpils dzīvnieku patversmē mītošie dzīvnieku pavisam noteikti ir paēduši un dzīvo labos apstākļos, tomēr arī viņi grib savas mājas un savus īstos saimniekus, kas būs līdz pat mūža beigām. Visi patversmes iedzīvotāji ir vakcinēti, attārpoti un čipoti, kā arī sterilizēti, lai novērtu nekontrolētas vairošanās risku. Patversmē dzīvnieki netiek iemidzināti, bet gaida savus saimniekus. Par dzīvnieku patversme naudu neprasa – tikai kādu ziedojumu, kas var izpausties arī ēdiena formā.

Apdomā, vai vari palīdzēt kādam ķepainim. Ja tiešām vari un vēlies, tad dodies uz Jēkabpils dzīvnieku patversmi un ved savu jauno draugu mājās!

Paldies visiem, kas piedalījās akcijā  “Sasildi ķepas”!

Jaunatnes lietus speciāliste Linda Knāviņa

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.