Preiļu jaunieši piedalās ERASMUS+ apmaiņas projektā Nīderlandē

04.12.2017.

No 4. līdz 13. decembrim nelielā Nīderlandes ciematā Reijmerstok norisinājās Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts “Greenalize: Food edition”, kurā Latviju pārstāvēja komanda no Preiļu jauniešu biedrības PAKAC – Rūta Daniela Pastare, Aivis Sudniks, Agnese Ciša, Anastasija Baranova un Amanda Anusāne. Lai gan jau pagājis kāds laiciņš, kopš projekts beidzies, jaunieši par to joprojām ir sajūsmā:

“Esam ļoti priecīgi un gandarīti par aizvadīto projektu. Tā kā tas ilga 10 dienas (kas padara šo projektu par laika ziņā garāko, kurā esam piedalījušies), ļoti cieši sadraudzējāmies ar dalībniekiem no Ukrainas, Azerbaidžānas, Igaunijas, Jordānijas, Ēģiptes, Itālijas un Nīderlandes. Visi 40 projekta dalībnieki dzīvojām lielā, tomēr ļoti mājīgā mājā ciematā Reijmerstok. Kopīgi klausījāmies lekcijas par tēmām, kas saistītas ar veģetārismu, piedalījāmies dažādās diskusijās un viktorīnās par projekta tēmu, visi kopā rosījāmies pa virtuvi, pēc kā katru vakaru sekoja “Mafijas” spēle. Prezentējām un klausījāmies komandu darbus par katras valsts ēšanas paradumu izmaiņām gadu gaitā, vides problēmām. Ēdām tikai veģetāru ēdienu, ko gatavoja paši projekta dalībnieki (ar pavāra palīdzību, protams) jau iepriekš sadalītās grupās, kurās bija dažādu valstu pārstāvji. Izbaudījām ēdienus, kas pieskaitāmi pie dažādām diētām – vegānu, reliģiozās, svaigēšanas, makrobiotiskās, augļu, paleo un vidusjūras. Ne tikai uzzinājām daudz noderīga par veģetārismu un citiem diētu veidiem, bet arī paši praktizējāmies virtuvē! Ārpus plānā esošajām aktivitātēm projekta laikā paspējām piedalīties “Eirovīzijā” starp visām projekta dalībvalstīm, poēmu vakarā, lietus laikā apmaldīties un nosalt kādā pilsētā, uzrīkot pamatīgu sniega kauju, cīnīties ar spilveniem, piedalīties dažādu tautu tradicionālo deju meistarklasēs (vislielāko popularitāti guva azerbaidžāniešu deja – vienu brīdi šķita, ka no dejošanas māja tiks nolīdzināta līdz ar pamatiem!), kā arī izbraukāties pa ciemata tukšajām ielām ar velosipēdiem.

Protams, tik ilgi dzīvojot zem viena jumta ar tik daudziem cilvēkiem, neiztikt arī bez kašķiem, tomēr viss, kas notika, vien stiprināja projekta dalībnieku savstarpējās attiecības.
Šīs 10 dienas paskrēja nemanot, un nemanot arī pārējie “Greenalize: Food edition” dalībnieki kļuva tik tuvi, ka atvadīties bija smagi un skumji. Tomēr mierināja savstarpējā vienošanās – mēs vēl tiksimies. Un drīz.

Mēs, Latvijas komanda Erasmus+ projektā “Greenalize: Food edition”, vēlamies teikt milzīgu paldies Aijai Vanagai un Justam Ribinickim par kārtējo lielisko iespēju piedalīties šāda veida projektos un par atbalstu, ko viņi allaž mums sniedz pirms un pēc projektiem un to laikā.”

Rūta Daniela Pastare, Preiļu jauniešu biedrības PAKAC biedrs

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.