Preiļu novada slāvu dziesmu ansambļu panākumi skatē

02.12.2017.

2018. gada jūnijā – jūlijā Rīgā un Latvijas reģionos notiks Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2018” un XXVI Vispārējie Latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki.

Šī gada 2. decembrī Daugavpilī norisinājās Latvijas mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu skates otrā kārta, kur bija iespēja parādīt sevi. No Preiļiem konkursā piedalījās slāvu dziesmu ansambļi „Rjabinuška” un „Kaļinuška”. No 28 konkursa dalībniekiem ansamblis „Kaļinuška” ieguva Latvijas Nacionālā kultūras centra I pakāpes Diplomu (iegūto punktu skaits – 40 no 50 iespējamiem). II pakāpes Diplomu no Centra saņēma ansamblis „Rjabinuška” (39,14 punkti no 50). Abiem ansambļiem būs iespēja piedalīties XXVI Vispārējo Latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koncertos no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

 Par tādiem labiem konkursa rezultātiem jāsaka sirsnīgs paldies, vispirms, ansambļu vadītājai Svetlanai Stepanovai un visām, visām ansambļu dalībniecēm – par talantu, mērķtiecību, neatlaidību un, galvenais, par mīlestību uz dziesmu. Paldies Preiļu novada domei un Kultūras centra speciālistiem par kopējām radošajām aktivitātēm !

Lai Jums visiem veicas Jaunajā 2018. gadā!

Preiļu novada slāvu kultūras biedrības  „Raduga” valdes priekšsēdētāja Valentīna Maksimova

Pēdējās izmaiņas: 02.12.2017.