Folkloras pētnieki veic etnogrāfiskā ansambļa ''Naktineica'' repertuāra ieskaņošanu

15.12.2017.

2017. gada 15. decembrī Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) Latviešu folkloras krātuve pētnieka Aigara Lielbārža vadībā veica Saunas etnogrāfiskā ansambļa “‘Naktineica” mūzikas repertuāra ieskaņošanu. Pie skaņu ierakstu pults darbojās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas centra skaņu ierakstu režisors Renarts Braufmanis.

Ieraksti tiks apstrādāti un uzglabāti LU LFMI arhīvā un pēc apstrādes pieejami digitālajā arhīvā www.garamantas.lv. Ierakstu kopiju saņems arī ”Naktineica”. Ieskaņošana tika veikta LR IZM budžeta 05.04.00 apakšprogrammas ”Krišjāņa Barona dainu skapis” ietvaros.

Ierakstu sesija notika Saunas TN zālē. Darbs noritēja ļoti spraigi, jo mērķis bija ieskaņot pēc iespējas vairāk muzikālā materiāla. Dziesmas mijās ar intervijām, dalībnieku dzīvesstāstiem. Visa ieraksta norise tika arī filmēta un fotografēta. Šādā veidā pētnieki darbojas jau vairākus mēnešus, ierakstot viņu izvēlēto etnogrāfisko ansambļu un atsevišķu folkloras kopu izpildītās dziesmas, rotaļas, tautas instrumentu spēli visā Latvijā. Izjutām ļoti lielu interesi par mūsu folkloras mantojumu, un, iespējams, pēc kāda laika vēl būs šāda tikšanās, jo ”Naktineicas” dziesmu pūrs skaitāms ap 200 muzikālu vienību, un to fiziski nav iespējams  ieskaņot vienā reizē.

Etnogrāfiskā ansambļa ”Naktineica” vadītāja Anita Fedotova

Pēdējās izmaiņas: 15.12.2017.