Iedegta Preiļu galvenā egle

09.12.2017.

Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšanas laikā Preiļu pilsēta ir ietērpta svētku rotā – gan galvenās ielas, gan iestādes un laukumi. Arī paši iedzīvotāji rūpējas par to, lai vairotu svētku sajūtu, izrotājot savus īpašumus. 

Pilsētas galvenā egle – no Preiļu pagasta meža

Preiļu galvenā egle šogad atrodas Raiņa bulvāra laukumā pretī Preiļu novada domes ēkai. 11 metrus garo egli Preiļiem ir dāvinājusi SIA „Trovent”, un tā ir atceļojusi no Preiļu pagasta meža. Egli noskatīja SIA “Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks un Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece, un jau 5. decembrī Komunālās nodaļas darbinieki to atveda un uzstādīja laukumā. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, SIA “Vicars” vadītājs Broņislavs Veigulis dāvināja autokrāna pakalpojumu smagās svētku egles iekraušanai traktora piekabē un uzstādīšanai laukumā.

Egles izrotāšanu šogad uzraudzīja un vadīja Preiļu novada domes māksliniece Inese Anina. Rotāšanai izmantotas baltas sniegpārslas, sarkanas stikla bumbas, kā arī dažādu krāsu elektriskās gaismas virtenes. Māksliniece pastāstīja, ka egles noformējumā pamatā dominē vēso toņu gaismiņas – zils, balts, dzeltens, lillā –, lai izskatītos saskanīgi arī ar domes ēkas svētku izgaismojumu. Esošajiem rotājumiem klāt nākušas arī jaunas, tieši šim gadam iegādātas gaismiņas. Domes laukuma zālienā uzstādītas arī lielās, izgaismotās sniegpārslas, kas pagājušo gadu rotāja centrālo laukumu.

Egles iedegšanas pasākums šogad norisinājās 9. decembrī vienlaikus ar amatnieku un mājražotāju Ziemassvētku dāvanu tirdziņu. Klātesošajiem uzrunāja un sveica Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, savukārt atskatu uz šo gadu sniedza Preiļu novada pašdarbības kolektīvi, izdejojot un izdziedot visus 12 mēnešos.

Ziemassvētku pasaka Preiļu centrālajā laukumā

Preiļu centrālajā laukumā šogad preiliešus un pilsētas viesus romantiskā gaisotnē priecē īsta Ziemassvētku pasaka, kas tapusi mākslinieces Ineses Aninas sadarbībā ar SIA “Preiļu saimnieks” galdniecības darbiniekiem. Pēc mākslinieces sagatavotiem šabloniem galdniecībā izgatavots izturīgs namiņš ar skārda jumtu, lai tas priecētu ne tikai šajos Ziemassvētkos, bet arī citos svētkos. Lai gan galvenā svētku egle šogad atrodas Raiņa bulvārī, centrālajā laukumā izvietotas vairākas dzīvās eglītes, kā arī jau iepriekš tapušās polikarbonāta eglītes, kas labi viena otru papildina. Zīmīgi, ka šī gada svētku noformējumā jaunu dzīvību ieguvuši savulaik nozāģētie bojātie Preiļu parka koki – tie pārtapuši 6 baltos briedīšos, kas nu īpaši priecē mazos preiliešus.

Tā kā noformējums veidots no vairākiem elementiem – namiņa, briežiem, laternām, stilizētiem žodziņiem, eglītēm, māksliniece atzīst, ka īpaši daudz pūļu bija jāvelta tieši kompozīcijas izveidei, lai noformējums labi izskatītos no visām pusēm. Ļoti iederīgi šoreiz kompozīcijā iekļāvies arī pilsētas pulkstenis.

Kā pastāstīja I. Anina, Ziemassvētki ir laiks, kad noformējumam īpaši labi jāizskatās tieši tumšajā diennakts laikā, tāpēc kopā ar Preiļu novada domes tehnisko speciālistu Valdu Martinkusu uzstādīts arī noskaņu raisošs svētku izgaismojums.  

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.