Izskanējis sirsnīgs labdarības koncerts “Dod Dieviņ otram dot…”

10.12.2017.

Preiļu Romas katoļu baznīcā 10. decembrī, otrajā adventes svētdienā, pēc dievkalpojuma baznīcēni nesteidzās doties mājās, bet palika, lai piedalītos labdarības koncertā “Dod Dieviņ otram dot…”. Koncertu uzsāka Preiļu novada skolotāju koris “Latgale” ar R. Dubra dziesmu “Tu skaistō Dīva dōrza Rūze”, kas radīja brīnišķīgu noskaņu. Koncerta vadītāja Irēna Kjarkuža visus uzrunāja ar Imanta Ziedoņa vārdiem:

Visbriesmīgāk ir, kad otram sāp,

Pats visas elles var paciest,

Visbriesmīgāk ir, kad otram sāp

Un kad viņš skatās tev acīs

Un mēmi klusē un nelūdz neko,

 Lai sāpju smagums tiek dalīts.

Visbriesmīgāk ir, kad otram sāp

Un tu nezini, kā lai palīdz…

Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” sadarbībā ar Preiļu novada domi un Preiļu Romas katoļu baznīcu labdarības koncertu organizēja ar mērķi – ziedot divu Preiļu novada jauniešu Artura Jasinska un Maksima Koroļova ārstēšanai. Koncerta laikā tika saziedoti 1043,71 eiro.

Paldies visiem līdzcilvēkiem par sapratni, atsaucību un dāsno ziedojumu. Paldies, ka bijāt kopā ar mums un dāvājāt Arturam iespēju nākamajā gadā divas reizes iziet rehabilitācijas kursu sanatorijā un Maksimam iespēju veikt zobu labošanu, ko viņa gadījumā var izdarīt tikai Rīgā. Paldies!

Lielu paldies sakām koncerta dalībniekiem un māksliniekiem, kas dāvāja fantastiskas izjūtas un sirds siltumu. Koncertā piedalījās Latvijas Nacionālās operas kora māksliniece Biruta Brūvele (soprāns), koncertmeistare Inta Brence,  Preiļu Mūzikas un mākslas skolas pedagogi un audzēkņi, Preiļu novada skolotāju koris “Latgale” (diriģenti Edgars Znutiņš un Alberts Vucāns).

Paldies sakām Preiļu novada domes priekšsēdētājai Marutai Plivdai par atbalstu, Preiļu Romas katoļu baznīcas prāvestam Stepiņa kungam par atbalstu un uzticēšanos.

Pirmais labdarības koncerts “Dod Dieviņ otram dot…” būs kā aizsākums Fonda jaunai tradīcijai, ko turpināsim ne tikai adventes laikā.

Paldies, ka bijāt atsaucīgi, vienoti kopīgam labam mērķim un priecāsimies, ka varam būt Devēji… dod Dieviņ otram dot…

 

VLPF dibinātāja
Valija Vaivode

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.