Jauniešu Biedrības PAKAC jaunieši devušies ERASMUS+ apmaiņas projektā “Greenalize: Food Edition” uz Nīderlandi

06.12.2017.

Kamēr mājās visi priecājas par sniegu, mēs, PAKAC jaunieši, jau otro dienu dzīvojamies pa Nīderlandi. Eindhovena iepazīta, Amsterdama mūs gaida jau pēc nepilnas stundas, un jau vakarā dosimies uz Erasmus+ projekta Greenalize: Food Edition norises vietu. Esam priecīgi satraukti par gaidāmo piedzīvojumu, jo daļa no mums Nīderlandē viesojas pirmo reizi, tomēr neviens vēl neesam piedalījušies jauniešu apmaiņas projektā, kas ilgst vairāk kā nedēļu. 

Kā mums ies Greenalize: Food Edition? To mēs jums rādīsim un stāstīsim PAKAC sociālajos portālos! 

Protams, jāpiemin, ka esam te nonākuši pateicoties milzīgajam Justa Ribinicka un Aijas Vanagas atbalstam. Paldies jums! 

Pirmā diena Erasmus+ projektā “Greenalize: Food Edition” ir noslēgusies. Kā jau pēc nosaukuma var spriest, šis projekts ir cieši saistīts ar ēdiena tēmu. Katru dienu kādai no astoņām valstu komandām ir jāparūpējas par brokastīm, uzkodām kafijas pauzēs un vakariņām. Pusdienas ir jāgatavo jau iepriekš sadalītām jauktajām valstu “diētu grupām”. Šodien baudījām holandiešu virtuvi un veģetārās diētas grupas (kurā ietilpst pa vienam dalībniekam no Latvijas, Igaunijas, Itālijas un Azerbaidžānas) gatavoto risoto. Jāpiemin, ka katru dienu ēdīsim tikai veģetārus ēdienus (bet blakus mājai, kurā notiek projekts, atrodas veikals ar plašu gaļas klāstu, tā ka bažām nav pamata!).

Aktivitātes šodien lielākoties bija saistītas ar iepazīšanos. Lai gan projekta dalībnieku skaits ir neierasti liels (esam 40 dalībnieki no 8 valstīm), ātri vien sadraudzējāmies, līdz ar to iztikām bez “ice-breaking” un “team-building” spēlēm. Šodien arī devāmies apkārtnes izpētē – staigājām pa Reijmerstok pilsētiņas ielām, apskatījām laukus un vietējos lopkopības uzņēmumus. Vakarā notika popielai līdzīgs pasākums, kas tika nosaukts par “Eirovīziju”. Katras valsts komandas līderis izlozēja kādas citas valsts populāru dziesmu un izveidoja priekšnesumu. “Prāta vētras” lomā iejutās azerbaidžānieši, savukārt mums tika igauņu mīlas balāde. 

Kopumā pirmie iespaidi ir ļoti patīkami. Lai gan ārā ir diezgan vēsi, par laikapstākļiem sūdzēties nevaram, kā arī mūsu lielā projekta māja ir ļoti silta un mājīga. Esam priecīgi par iespēju būt šeit! 

 

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.