Noskaidroti konkursa “Superpuika 2018” finālisti

23.11.2017.

2017. gada 23. novembrī Rīgā Tehniskās jaunrades namā “Annas 2” norisinājās konkursa “Superpuika 2018” 2. kārta, kurā 33 dalībnieku konkurencē tika noskaidroti 10 veiklākie, prasmīgākie un radošākie puiši, kas sacentīsies par titulu “Superpuika 2018” konkursa finālā nākamā gada pavasarī.

Konkursa 2. kārtā dalībniekiem bija jāpārvar četras dažādas disciplīnas:

  • Radošā uzdevuma ietveros puiši, izmantojot tikai melnu pildspalvu, veidoja animētu klipu šķirstāmajā grāmatiņā par kādu tēmu pēc izvēles, tādējādi parādot gan savu fantāzijas lidojumu, gan spēju ievērot animācijas radīšanai būtiskos priekšnosacījumus.
  • Praktiskais uzdevums pārbaudīja dalībnieku precizitāti un pacietību, ar šķērēm un līmi no papīra veidojot precīzu automašīnas modeli.
  •  Tradicionālais galdniecības uzdevums palīdzēja izvērtēt puišu iemaņas darbā ar koku, kur, vadoties pēc uzdevuma apraksta un rasējuma un izmantojot dažādus instrumentus un koka sagataves, dalībniekiem 50 minūšu laikā bija jāizgatavo koka kaste ar vāciņu, kuru iespējams iebīdīt kastes virspusē tikai tad, ja viss pārējais sagatavots pareizi. Šis uzdevums pārbaudīja gan puišu precizitāti, gan izpratni par atsevišķu instrumentu pielietošanu, gan prasmi lietot tos kompleksi, lai sasniegtu izvirzīto mērķi.
  • Fiziskās trases uzdevumā dalībniekiem bija jāpārvar dažādi šķēršļi trasē ārpus telpām, lai pierādītu savu veiklību, ātrumu un izturību – pēdējo it īpaši, jo laikapstākļi konkursa dienā puišus nelutināja. Tāpat ļoti būtiska bija dalībnieku spēja koncentrēties lielā augstumā, jo 2. kārtas fiziskās trases augstuma disciplīna šogad sasniedza 8 metru augstumu.

Vietu konkursa finālā izcīnīja 10 dalībnieki ar labākajiem rezultātiem visu 2. kārtas uzdevumu kopvērtējumā. Finālistu vidū ir arī mūsējais – Preiļu 1. pamatskolas 6.a klases skolēns ANDRIS VEREČINSKIS, kā arī puiši no Rīgas, Valmieras, Ludzas, Ogres, Neretas un Jelgavas novadiem.

“Superpuika” ir ilglaicīgākais konkurss 11 – 12 gadus veciem puišiem no visas Latvijas.  Lai kļūtu par Superpuiku, jābūt universālam – jāprot apstrādāt koku, rīkoties ar nazi un āmuru, siet mezglus, rāpties pa virvi, pārvietoties augstumā, darboties ar mālu, radīt oriģinālu dizainu, prast izmantot mūsdienu tehnoloģijas utt.

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktore Aija Caune

Pēdējās izmaiņas: 23.11.2017.