Preiļos patriotiski aizvadīti Lāčplēša dienas pasākumi

11.11.2017.

Preiļos Lāčplēša dienai veltītie pasākumi sākās jau 9. novembrī ar Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja rīkoto tikšanos ar disidentu Jāni Rasnaču Preiļu 2. vidusskolā. Savukārt 10. novembrī muzejs sadarbībā ar Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljonu organizēja izglītojošu programmu Preiļu skolu audzēkņiem – viņiem bija iespēja piedalīties patriotisma stundā Ignata Beča Slavas zālē, iepazīties ar bataljona tehniku, kā arī spēcināties ar lauka virtuves zupu.

10. novembrī notika jau par tradīciju kļuvušais piemiņas brīdis pie Lāčplēša ordeņa kavaliera Ignata Beča piemiņas akmens Preiļu pagasta Litavniekos, kurā piedalījās Preiļu novada domes vadība, vēstures un lietišķās mākslas muzeja kolektīvs, skolēni un vietējie iedzīvotāji. Pasākumu skanīgāku padarīja vīru vokālais ansamblis. Preiļu 2. vidusskolas un Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi bija sagatavojuši stāstījumu par to, ko viņiem nozīmē 11. novembris.

Savukārt vakarā, iestājoties krēslai, Preiļu novada iedzīvotāji, iestāžu un skolu kolektīvi kopā ar Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljona karavīriem piedalījās lāpu gājienā, kas pūtēju orķestra pavadībā uzsāka savu ceļu no Preiļu Kultūras nama. Gājiens šoreiz virzījās pa Andreja Paulāna, Liepu un Aglonas ielām līdz piemineklim politiski represētajiem pie Preiļu Romas katoļu baznīcas.

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Preiļu Kultūras namā ikvienam bija iespēja noskatīties Latvijas simtgades programmas filmu “Ievainotais jātnieks”, kas veltīta Brīvības pieminekļa autoram Kārlim Zālem.

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

 

Pēdējās izmaiņas: 11.11.2017.