Pelēču pamatskolas skolotāju un skolēnu tikšanās Slovēnijā

14.11.2017.

Erasmu projekta “The Sunny Side Up” ietvaros laikā no 14. līdz 19. novembrim Pelēču pamatskolas skolotāji un skolēni devās uz starptautisko tikšanos Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā, lai nedēļas laikā īstenotu projektā nospraustos mērķus.

Projekta dalībnieki no 4 valstīm tika viesmīlīgi uzņemti Stičnas pamatskolā, kas ir lielākā pamatizglītības iestāde Slovēnijā, kurā mācās 1200 skolēnu. Pasākuma atklāšanas ceremonijā piedalījās Stičnas pamatskolas skolēni ar muzikāliem priekšnesumiem. Visus uzrunāja skolas direktors, kā arī Ļubļanas pilsētas mērs.

Nedēļas laikā organizētajās darbnīcās tika iesaistīti ne tikai projekta dalībnieki, bet arī Stičnas pamatskolas skolēni. Skolēniem kopā sadarbojoties, 2 dienu laikā no videi otrreiz izmantojamiem materiāliem tika izveidota solārā plīts, uz kuras saulainā laikā 5 stundu laikā var uzcept pīrāgu. Paralēli tam tapa augļu žāvētājs, kā arī gaisa kondicionieris no plastmasas pudelēm.

Kā parasti šādās tikšanās reizēs, arī šoreiz slovēņi mums noorganizēja ekskursiju uz slavenākajām Slovēnijas apskates vietām. Gida pavadībā mēs apskatījām Postojnas alas (Postojnska jama), kuras ir Slovēnijas lepnums. Iepazinām arī alās mītošo cilvēkzivi (human fish), kura līdzinās ķirzakai, taču dzīvo ūdenī un ir ar cilvēkam līdzīgu ādu. Šajā dienā apmeklējām arī Bledas pilsētu un apstaigājām slaveno Bledas ezeru.

Pēdējo dienu Slovēnijā pavadījām, izpētot galvaspilsētu Ļubļanu, uzzinot vēsturiskus faktus par tās rašanos un atrašanos Dienvidslāvijas sastāvā. Kāpām kalnā, lai apskatītu pilsētu no Ļubļanas pils augstumiem, kā arī aktīvi pavadījām laiku, komunicējot un vēl vairāk sadraudzējoties ar pārējiem projekta dalībniekiem.

Kopumā ņemot, kļuvām vēl bagātāki, iegūstot milzumdaudz pozitīvu iespaidu un apmainoties ar pozitīvo enerģiju, kā arī iedvesmojot viens otru nākamajām tikšanās reizēm, kas vēl paredzētas Latvijā, Kiprā un Norvēģijā.

Dalība šajā projektā vēlreiz pierāda to, cik svarīgi ir cilvēkam paplašināt savu redzesloku un pamest ierasto komforta zonu savā zemē un iegūt jaunu pieredzi. Tas ir vērā ņemams ieguvums skolēniem, kas iegūst pārliecību par sevi, motivāciju jauniem panākumiem, kā arī interesantus draugus un domubiedrus. Tas ir ieguvums arī skolotājiem, kas var iegūt jaunus kontaktus, kā arī nostiprināt esošos. Tā ir iespēja paplašināt horizontus un ne tikai uzzināt jaunus faktus par Eiropas kultūrvēsturisko mantojumu, bet arī spēt objektīvāk novērtēt savas spējas un varbūt pat atklāt jaunas un līdz šim sev nezināmas prasmes un talantus.

 

Rakstu sagatavoja Jolanta Macenko 

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.