Preiļos notiks veselīga uztura meistarklases un uztura speciālista lekcijas

22.11.2017.

Rudens pēdējās nedēļās tiek uzsākts garšīgs pasākumu cikls Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/078 “Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros, aicinot dažāda vecuma un sociālo grupu iedzīvotājus piedalīties veselīga ēdiena pagatavošanas meistarklasēs Preiļos.

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma virtuvē seniori, vecāki kopā ar bērniem, sēdoša darba veicēji  un sociālo riska grupu iedzīvotāji novembrī un decembrī varēs pagatavot savu veselīgo maltīti, to nogaršot un uzzināt ēdienu pagatavošanas paņēmienus. Kopā ar meistarklases vadītāju Ināru Liepiņu un uztura speciālisti Anitu Kažemāku dalībnieki gan teorētiski, gan praktiski skatīs jautājumus par veselīgu uzturu un veselīgu produktu iekļaušanu ikdienas maltītēs.

Viens no būtiskākajiem faktoriem veselīga uztura paradumu veidošanā ir informācijas trūkums par to, kā būtu jāveido pareizi sabalansēts un veselīgs uzturs, kā arī stereotipi un mīti par veselīga uztura pagatavošanas sarežģītību, vienveidību, negaršīgumu, dārdzību. Katrai iedzīvotāju grupai ir piemeklēti to dzīvesveidam atbilstošākie pārtikas produkti, vienā nodarbībā dalībnieki varēs izmēģināt spēkus no 4 līdz pat 8 dažādu recepšu pagatavošanā. Rīsu pankūkas, ķirbju saldējums, biešu čipsi, veselīgie burgeri, pašgatavots musli, burkānu kotletes – tikai daži no uzdevumiem.

Uz savas veselīgās maltītes pagatavošanu aicināti:
22. novembrī – seniori
30. novembrī – sēdoša darba veicēji
6. decembrī – ģimenes ar bērniem (1 vecāks + 1 bērns)
20. decembrī – personas ar bezdarbnieka statusu, maznodrošinātas un trūcīgās personas.

No plkst. 15.00 – reģistrācija,
Plkst. 15.30 – uztura speciālistes Anitas Kažemākas ievadlekcija,
Plkst. 16.00 – 19.00 – gatavošana un degustēšana kopā ar meistarklases vadītāju Ināru Liepiņu.

Tā kā vietu skaits virtuvē ir ierobežots, aicinām iepriekš pieteikties dalībai meistarklasēs pa tālruni 29341179! Tikai reģistrētiem dalībniekiem būs iespēja piedalīties pasākumā. 2017.- 2018. gadā plānotas kopā 12 veselīga uztura meistarklases, katra gada ietvaros – 4 pasākumi dažādām mērķa grupām.

Pasākums tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/078 “Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekta kopējais finansējums sastāda 116 915 eiro laika posmā no 2017. līdz 2019. gadam, to veido Eiropas Sociālais fonda finansējums un valsts budžeta finansējums. 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.