Decembrī un janvārī “Māmiņu skola” ar dzemdību speciālistiem

05.12.2017.

Lai palīdzētu topošajiem vecākiem sagatavoties dzemdībām un pēcdzemdību periodam, SIA “Preiļu slimnīca” dzemdību speciālisti aicina uz Māmiņu skolas nodarbībām. Tikšanās notiek pastāvīgi katra mēneša pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā otrdienā no plkst. 10:00 līdz 12:00.

Īpaši Māmiņu skolas nodarbībām ir iekārtota telpa poliklīnikas pirmajā stāvā. Topošie vecāki var apmeklēt gan visu nodarbību ciklu, gan tikai atsevišķas nodarbības.

Nodarbību tēmas decembrī un janvārī:

Tēma “Grūtniecība” (5.decembrī, 2.janvārī)

Ginekologs stāsta par grūtniecības norisi, riska faktoriem, diētu, uzturu un novērošanas skrīningu. Fizioterapeites konsultācija par vingrinājumiem grūtniecības laikā, lai sagatavotos dzemdībām. 

Tēma “Dzemdības. Pēcdzemdību periods” (12.decembrī, 9.janvārī)

Vecmāte stāsta par dzemdību periodu, pēcdzemdību periodu (arī pēcoperāciju), atsāpināšanu, partnera atbalstu. Ginekoloģijas-dzemdību nodaļas apskate. Tikšanās ar psiholoģi un saruna par sievietes emocionālajiem stāvokļiem grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību laikā.

Tēma “Jaundzimušais” (19.decembrī, 16.janvārī)

Pediatre stāsta par bērna attīstības periodiem grūtniecības laikā, dzemdību laikā un pēcdzemdību periodā, par īpatnībām pēcdzemdību periodā, adaptāciju. Fizioterapeites konsultācija par bērniņa turēšanu un nēsāšanu rokās.

Tēma “Krūts barošana, jaundzimušā kopšana” (23.janvārī)

Bārnu māsa stāsta par krūts barošanas veidiem, paņēmieniem, par jaundzimušā kopšanu. Fizioterapeites konsultācija par pēcdzemdību vingrinājumiem.

Pieteikšanās līdz iepriekšējās dienas plkst. 12:00 poliklīnikas reģistratūrā vai zvanot uz tālruņiem 65307750, 65307757. Dalības maksa vienai personai vai pārim ir 7.00 eiro par nodarbību. Nodarbības notiek 104. telpā Preiļu poliklīnikas 1. stāvā.

 

 

Pēdējās izmaiņas: 05.12.2017.