Preiļu džudo sportistiem rudens bagāts ar veiksmīgiem startiem

14.10.2017.

Oktobris jaunajiem Preiļu džudo sportistiem ir bijis aktīvs mēnesis, kura laikā jaunieši ir paspējuši piedalīties trijos nozīmīgos turnīros tepat Latvijā un gūt labus rezultātus.

No 14. līdz 15. oktobrim Ādažu sporta centrā norisinājās VII starptautiskais džudo turnīrs “Zelta rudens 2017”, kura dalībnieki bija zēni un meitenes, dzimuši no 2000. gada līdz 2012. gadam. Savukārt 21. oktobrī jaunos džudo meistarus laipni uzņēma III starptautiskā džudo turnīra “Kano kauss” organizētāji Salaspilī. Šajās sacensībās piedalījās dalībnieki, dzimuši no 2004. gada līdz 2011. gadam.

Preiļu džudo kluba treneris Aleksejs Sapegins pastāstīja, ka abi turnīri bija diezgan smagi, jo tajos piedalījās spēcīgi jaunie džudisti. Tomēr, neskatoties uz lielo konkurenci, preilieši parādīja savu sportisko sagatavotību un guva labus rezultātus.

2. vietā ierindojās Roberts Gžibovskis un Ričards Smans, 3. vietu izcīnīja Juris Vaivods, Arturs Valters, Vladislavs Givoina, Iļja Volkovs un Mārcis Madelāns. Arī pārējie preilieši cīnījās godam – 5. vietu ieguva Andrejs Gžibovskis, Vjačeslavs Sondors un Dinārs Kančs, 7. vietu  izcīnīja Ričards Jakovļevs, Kristers Bizāns un Dāvids Verze.

Abos turnīros piedalījās dalībnieki no vairākām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas. Bija pārstāvēti skaitliski ļoti lieli džudo klubi, kuri pirms turnīriem bija rīkojuši sacensības savās mājās un veikuši sportistu atlasi starptautiskajiem turnīriem Latvijā, tāpēc jo īpašs prieks pašiem sportistiem un trenerim par gūtajiem rezultātiem.

Vēl vienas sacensības, kurās piedalījās Preiļu kluba pārstāvji, norisinājās 28. oktobrī Jelgavā. Uz Jelgavas atklāto kausa izcīņu individuāli bija devušies divi preilieši, un, kā liecina rezultāti, starts bija ļoti veiksmīgs. Arī šajā turnīrā piedalījās spēcīgi sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tomēr mūsu jaunieši spēja izcīnīt godalgotas vietas. Juris Vaivods ieguva godpilno 1. vietu, Iļjam Volkovam – 3. vieta sacensībās.

Līdz gada nogalei Preiļu džudo kluba dalībnieki plāno piedalīties vēl divos turnīros, Jurim Vaivodam paredzēta dalība treniņturnīrā Slovēnijā, pēc tam sāksies gatavošanās Latvijas čempionātam.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.