Hemodialīze (mākslīgā niere) Preiļos

20.10.2017.

Preiļos piektdien, 2017. gada 20. oktobrī svinīgi tika atklāta SIA “Medicīnas sabiedrība Gaiļezers” Nieru aizstājterapijas dienas stacionāra Preiļu nodaļa, kurā ārstē pacientus ar hronisku nieru slimību. Atklāšanā piedalījās ārsti, ģimenes ārsti, sadarbības partneri, preses pārstāvji, viesi, kā arī viens pacients.

Kā atklāšanā norādīja Preiļu nodaļas vadītājs ārsts nefrologs Māris Pļaviņš, stacionārs var uzņemt līdz pat 16 pacientiem, savukārt Latvijā kopā Nieru aizstājterapijas programmas ietvaros ārstējas ap 1200 cilvēku. Nodaļas vadītājs pateicās visām darbiniecēm – māsiņām, SIA “Preiļu slimnīca” un Preiļu novada domei par pretimnākšanu un atbalstu, lai tāds centrs būtu Preiļos. Pļaviņš aicināja uz sadarbību ģimenes ārstus, sociālos darbiniekus, kā arī pašvaldības. Īpaši svarīgs pacientiem ir atbalsts ar transportu, jo pieredze rāda, ka tieši nokļūšana uz Nieru aizstājterapijas dienas stacionāriem pacientiem ir problemātiska.

SIA “Medicīnas sabiedrība Gaiļezers” pārstāvis Krišjānis Ritovs atzina, ka iecere par Nieru aizstājterapijas dienas stacionāru Preiļos radās jau 2015. gada sākumā, un jau tā paša gada vasarā nefrologs Māris Pļaviņš uzsāka pacientu ambulatoro pieņemšanu SIA “Preiļu slimnīca”. Līdz šim pacienti no Preiļu un apkārtējiem novadiem trīs reizes nedēļā devās uz tuvākajām lielajām pilsētām, kas ir 50-60 kilometru vienā virzienā, bet tagad iespēja ārstēties ir tepat Preiļos.

Nieru aizstājterapijas dienas stacionāra Preiļu nodaļa atrodas SIA “Preiļu slimnīca” telpās un jau kopš augusta vidus nodrošina ārstēšanu pacientiem ar hronisku nieru slimību. Dienas stacionārā tiek veikta hemodialīze – nieru aizstājterapija – asins attīrīšanas process, izmantojot mākslīgu filtru.

Visiem Latvijas iedzīvotājiem nieru aizstājterapiju apmaksā Nacionālais Veselības dienests. Tūristiem tiek akceptēta EVAK (EHIC) apdrošināšana, vai EVAK aizvietojošs sertifikāts. Lai pieteiktos uz ārstēšanos, ir nepieciešams ārsta nefrologa nosūtījums. Nieru aizstājterapijas dienas stacionāra Preiļu nodaļas darba laiks ir pirmdienās, trešdienās un piektdienās plkst. 7.30–17.00, pieteikšanās, zvanot uz tālruni 28006676. Nodaļas atrašanās vieta ir Preiļu slimnīcas Uzņemšanas un neatliekamās palīdzības nodaļā 1. stāvā, Raiņa bulvārī 13, Preiļos.

Iespēja ārstēt pacientus ar hronisku nieru slimību arī Preiļos ir sadarbības rezultāts starp SIA “Preiļu slimnīca” un SIA “Medicīnas sabiedrība Gaiļezers”. SIA “Preiļu slimnīca” iznomā dienas stacionāram telpas un nodrošina Neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Savukārt SIA “Medicīnas sabiedrība Gaiļezers” ieguldījums ir mūsdienīgi izremontētas dienas stacionāra telpas, aprīkojums 4 dialīžu vietām, darbinieku apmācība un 3 jaunu darbavietu izveidošana. Preiļu nodaļas vadītājs ir ārsts nefrologs Māris Pļaviņš, kurš ir arī SIA “Preiļu slimnīca” speciālists un pieņem pacientus Preiļu poliklīnikā vienreiz mēnesī.

SIA “Medicīnas sabiedrība Gaiļezers” pacientus ar hronisku nieru slimību ārstē nu jau deviņās dienas stacionāra vietās Latvijā – Bāzes klīnikā un Centra filiālē Rīgā, nodaļās Jūrmalā, Aizkrauklē, Bauskā, Limbažos, Saldū, Tukumā un Preiļos. 

No kreisās: Preiļu nodaļas vadītājs ārsts nefrologs Māris Pļaviņš un SIA “Medicīnas sabiedrība Gaiļezers” pārstāvis Krišjānis Ritovs 

Anna Briška,
SIA “Preiļu slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.