Preiļu 1. pamatskolas skolotājas eTwinning konferencē

02.11.2017.

Preiļu 1. pamatskola jau otro gadu ir iesaistījusies eTwinning projektos. Pagājušajā mācību gadā veiksmīgi noslēdzies projekts „Maģiskais 7” sadarbībā ar Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolu. Abu skolu skolēni sadarbojoties apguva jaunas prasmes un  iemaņas ķīmijā, fizikā, mūzikā un IKT. Projekta  kopdarbā  tika izveidota muzikāli ilustratīva teatrāla izrāde.

Iesākti 2016./2017. m.g. un vēl turpinās šajā mācību gadā 2 eTwinning projekti: „Latvju spēka zīmes” – projektā par zīmēm 8. klašu skolēni kopā ar Liepājas Raiņa 6. vidusskolas domubiedriem apguva programmu “tinkercad”,  izveidoja Latvju zīmēm telpisku versiju un tās  izprintēja, izmantojot 3D printeri. Darbs projektā vēl turpinās. Projekts “VSP” – skolēni iepazīst draugu skolas Valmierā Stendē un Preiļos, lai izveidotu prezentācijas un Scratch vidē ar programmēšanas rīkiem veidotu spēles par pilsētās interesantiem objektiem. Projekta noslēgumā katras skolas komandas uzdevums būs izspēlēt un izvērtēt draugu skolu spēles.

Ķīmijas skolotāja Ieva Babre un fizikas skolotāja Laila Vibornā bija 150 dalībnieku vidū, kuriem bija lieliska iespēja baudīt gadskārtējās Nacionālās eTwinning konferences organizētāju sagādāto programmu Spīķeru koncertzālē.

Vispirms konferences dalībnieki guva pieredzi, vērojot  sešu žūrijas labāk novērtēto pagājušā mācību gada eTwinning projektu īstenotāju prezentācijas. Turpinājumā skolotājiem bija iespēja nepiespiestā atmosfērā tikties ar pasaulē pazīstamo somu rakstnieci Lindu Liukas, kura ir grāmatas „Sveika, Rūbij! Programmēšanas piedzīvojumi”  autore. Kā arī iepazīties ar Re:Baltica žurnālistes Evitas Puriņas pētījumu “Taisnīga izglītības sistēma – Utopija vai sasniedzams mērķis?”. Savukārt pusdienu pauzē visi konferences dalībnieki baudīja pārsteigumu – dzirkstoši putojošus kokteiļus, par tiem parūpējās zinātkāres centra „ZINOO” komanda.

 

Konferencē redzētā iedvesmotas-eTwinning projektu dalībnieces skolotājas Laila Vibornā un Ieva Babre

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.