Pelēču pamatskolas 5. klase UNESCO nedēļas pasākumā Raiņa muzejā “JASMUIŽA”

11.10.2017.

Oktobrī Latvijā tradicionāli notiek UNESCO nedēļa. Šogad tā norisināsies no 9. līdz 15. oktobrim, un tās tēma ir “Kultūras mantojums lietojumā”, akcentējot kulinārā mantojuma nozīmi mūsdienās.

Raiņa muzejs “Jasmuiža” 11. oktobrī aicināja uz nodarbību “Sirņiku cepšana”, kur varēja apgūt sirņiku jeb biezpiena plācenīšu gatavošanas prasmi.

Arī Pelēču pamatskolas 5. klase 7 skolēnu sastāvā ar audzinātāju Jolanta Macenko priekšgalā devās uz pasākumu, lai kopā ar Kastīres pamatskolas 6. un 7. klases skolēniem nodotos kulinārijas stundai. Skolēniem bija iespēja gan izmēģināt pavārmākslas iemaņas biezpiena plācenīšu pagatavošanā, uzzināt vērtīgus ieteikumus garšīgāka produktu pagatavošanai, kā arī katram pielikt roku plācenīšu gatavošanā un gūt prieku par pašu paveikto.

Paralēli plācenīšu gatavošanai uzzinājām interesantus vēsturiskus faktus par biezpiena pirmssākumiem, par to, kā biezpienu uzturā lietoja mūsu senči, kā arī to, kā, gadsimtiem ejot, mainījušies paradumi biezpiena ēdienu pagatavošanā.

Paralēli lekcijai tapa mūsu meistardarbi. Visi skolēni atzinīgi novērtēja kopdarbu un bija ļoti apmierināti ar galarezultātu – smaržīgiem, karstiem un garšīgiem plācenīšiem, kurus ar piparmētru tēju baudījām pasākuma noslēgumā.

Piedalīšanos kulinārā mantojuma pasākumā izmantojām arī kā iespēju vēlreiz iepazīties ar “Jasmuižas” kultūrvēsturisko mantojumu, t.i., ar Jāna Raiņa bērnības mājām. Tāpat arī skolēni ar lielu interesi  izmantoja iespēju apskatīt gan dažādu keramiķu izstādi, kurā vislielāko interesi piesaistīja dažādu formu un krāsu svilpavnieki, kā arī klūdziņu pinēju rūpīgie un ar radošu pieeju darinātie darbiņi.

Sasmēlušies pozitīvus iespaidus, paēduši pašgatavotus biezpiena plācenīšus, bagātinājušies ar kultūras iespaidiem un paplašinājuši savu redzesloku, apmierināti un iedvesmojušies atgriezāmies mājās, gatavi padalīties ar saviem iespaidiem un emocijām, kā arī pielietot iegūtās zināšanas arī ikdienā. Paldies Solvitai Brūverei par pasākuma vadīšanu, ka arī Anitai Jonānei par biezpiena plācenīšu jeb sirņiku gatavošanas meistarklases novadīšanu.

Jolanta Macenko

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.