Turpina Meža dienu aktivitātes Preiļu muižas parkā

10.10.2017.

Turpinot pašvaldības iesāktos parka labiekārtošanas darbus un Meža dienu aktivitātes, šogad septembrī parkā tika uzstādīti 2 koka soliņi un atkritumu urna. Jaunie objekti uzstādīti Raiņa bulvārī pie gājēju celiņa, kas ved uz pili.

Projekta „Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” ietvaros pašvaldībai tika piešķirti 400 eiro kokmateriālu iegādei.  Koka soliņu un atkritumu urnas izgatavošanu un uzstādīšanu veica SIA “Preiļu saimnieks” Labiekārtošanas un apzaļumošanas daļas speciālisti, kas ikdienā veic parka labiekārtošanas un parka sakopšanas darbus. Preiļu muižas parka uzturēšanā un apsaimniekošanā pašvaldība un SIA “Preiļu Saimnieks” speciālisti sadarbojas ar arhitekti un Latvijas mežu un parku pētnieci Ilzi Māru Janelis, kas vairāku gadu garumā sniedz konsultatīvu atbalstu vēsturiskās Preiļu muižas parka ainavas veidošanā, saglabāšanā un plānošanā.

Projektu „Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” īsteno Latvijas Pašvaldību Savienība sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, tā moto ir nemainīgs – „Kopā nākotnes mežam!”. Latvijas pašvaldības Meža dienās 2017 turpina iepriekšējos gados aizsāktu tradīciju – padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem un/vai ar mazo koka arhitektūras objektu izvietošanu parkos, gatavojoties Latvijas simtgadei. Jāpiemin, ka Meža dienu ietvaros 2015. gadā Preiļu parks ieguva 23 jaunus stādījumus – Maķedonijas priedes, Korejas priedes, lapegles, Himalaju ciedru priedes, Balzāma baltegli, kastaņas un kazbāržus, kas nākotnē veidos vēsturisko parka ainavu.

Līga Upeniece, Preiļu novada domes Attīstības daļas projektu koordinatore

Pēdējās izmaiņas: 13.05.2019.